Saarlased asutasid turundusäri Blender (6)

Saarlased asutasid turundusäri Blender

SEISAVAD TURUNDUSE EEST: Siim Metsmaa, Taavi Rauniste ja Henry Nuum on veendunud, et saarlaste turundusoskusi tuleb kindlasti turgutada.
Foto: Sander Ilvest

Saarlaste loodud veebi- ja turundusagentuur Blender alustas ametlikult märtsikuus, kuid selle töötajad on eelnevalt tegutsenud õpitud erialadel aastaid ja omavad seega oma sõnutsi kogemusi palju pikemast perioodist.

Blenderi eestvedaja Taavi Rauniste, kes on eelnevalt turundanud selliseid ettevõtteid nagu Estonian Air, Olerex ja Äripäev, on turundusvaldkonnas tegutsenud üle kolme aasta. Blender on selle tegijate sõnul väike, kuid kiire ja võimekas agentuur, kelle jaoks pole olemas väheolulisi kliente või projekte.

Jutule võetakse alustavad ettevõtted, kes soovivad turundusalast nõu, kust alustada ja kuidas oma turundust kõige efektiivsemalt läbi viia. Blenderi peamised tegevusalad on veebilahenduste arendus ja turundusstrateegiate loomine ja läbiviimine. “Kuna viimasel ajal on väga palju tellimusi tulnud just Saaremaalt, siis tuli ka idee kontor luua just Kuressaarde,” selgitas ettevõtte üks eestvedajaid Taavi Rauniste Saarte Häälele.

Tema sõnul on agentuuri üks eesmärkidest pakkuda kohalikele ettevõtetele kvaliteetseid veebilahendusi ja alternatiivseid meetodeid enda reklaamimiseks. Teise tegija Siim Metsmaa sõnul arvatakse tihti, et kodulehe valmistamine tähendabki seda, et täidetakse internetis vastavad vormid ja kõik.

“Tänapäeval pole koduleht ainult asi, mis tehakse valmis ja nii see jääb, vaid selle kaudu loob ettevõte uusi kontakte ja müüb oma teenust või tooteid,” toonitas ta. See kõik eeldab aga seda, et asjad oleksid läbi mõeldud ja planeeritud.

Tema kinnitusel on valmis kavandite peale tehtud kodulehtede aeg läbi ning järjest enam tuleb mõelda selle peale, kuidas koduleht ettevõttele ka kasu tooks. Kolmas noor turundaja Henry Nuum nentis, et kodulehe heaks leitavuseks ei saa pidada seda, et esindatud ollakse Neti kataloogis või omatakse esimest positsiooni otsingutulemustes, kui trükkida sisse firma nimi. “Eesmärk on muuta firma koduleht leitavaks siis, kui Neti või Google’i otsingusse trükitakse sisse teie põhitegevusaladega seotud otsingusõnu,” selgitas Nuum.

Blenderi meeskond on seda meelt, et internet on kujunenud võimsaks turunduskanaliks, kus inimene saab suhelda, astuda diskussiooni ja avaldada arvamust. Ja mis peamine, inimene saab tunda end ühe osana tervikust. Lisaks kõigele eelpool mainitule on Blenderi eesmärk ka vastava ala spetsialistide kodusaarele tagasi toomine. Samuti tahetakse olla üks väljund Kuressaare ametikoolist tulnud IT- ja ärinduse õpilastele.

Praktiline turunduskoolitus
Seoses tegevuse alustamisega Kuressaares korraldab Blender juuni alguses koolitusürituse, kus kõigil Saaremaa ettevõtetel on võimalus omandada põhjalikud uue meedia turundusalased teadmised. Koolitusele saab registreerida aadressil
Veebi- ja turundusagentuur Blender .

Print Friendly, PDF & Email