Šoti mägiveised Loode tammikut korrastama (3)

Šoti mägiveised Loode tammikut korrastama

Foto: Sander Ilvest

Mustjalas asuv lihaveistekasvataja OÜ Ranna-Villa alustas nädalavahetusel loomade karjatamist Loode tammiku linnuvaatlustorni juures Loodenina rannas.

“Tahtsime loomad inimestele ligemale tuua, et ka linnainimesed neid näeksid,” ütles OÜ Ranna-Villa omanik Kairo Pilviste, lisades, et ühtlasi on loomade karjatamine kõige parem viis karjamaade majandamiseks ja kordategemiseks.

Praegu sööb Loode tammiku taga karjamaal rohtu viis Šoti mägiveise pulli, kuid juba järgmiseks suveks on plaanis karjatatavat ala suurendada nii mere ääres kui ka Loode tammikus, kus sügisel algavad ettevalmistustööd karjatamiseks.

Lisaks taotleb OÜ Ranna-Villa maavalitsuselt Kaarma vallas Linnulahe kaitsealal asuvat maatükki ajutisse kasutusse, kus samuti on kavas hakata karjatama Šoti mägiveiseid. Kairo Pilviste sõnul on nad kohe valmis Linnulahe äärde tooma kümneid loomi, kuid karjatamiskoormuseks vajaliku täpse arvu ütleb keskkonnateenistus.

Praegu karjatab OÜ Ranna-Villa Šoti mägiveiseid Mustjala vallas Küdemal, kus ettevõttel on kaitsealal üle saja lihaveise.

Print Friendly, PDF & Email