Kuressaare gümnaasium jagas Anglas pärleid (1)

Kuressaare gümnaasium jagas Anglas pärleid

TUBLI TÜDRUK: Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis surub kätt 7.–9. klassi aineolümpiaadide parimal Riin Nõukasel, kellel kodus viis pärli juba olemas.
Foto: Sander Ilvest

Eile Angla pärandkultuurikeskuses toimunud Kuressaare gümnaasiumi Pärlipäeval tunnustati ja tänati kooli direktori vastuvõtul kooli paremaid – nii olümpiaadidel, konkurssidel kui ka võistlustel edukalt esinenud õpilasi. Kokku tõi Pärlipäev 100 õpilast.

“Meie koolis on selline mõtteviis, et me tahame oma õpilastele ja nõuame õpetajatelt sellist asja, et pakutakse võimalikult laialt, võimalikult paljudelt aladelt võimalikult huvitavaid asju,” lausus Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis.

Ta lisas, et seega ei keskenduta koolis ainult aineolümpiaadidele, mis on ka tähtsad, vaid ka igasugustele konkurssidele, spordile, taidlusele, näidenditele jne. “Selletõttu on meie õpilaste saavutused n-ö 360 kraadi igalt elualalt väga huvitavatest ja põnevatest kohtadest,” kinnitas Takkis, rõõmustades selle üle, et Pärlipäevale on kutsutud ja osaleb üle kümnendiku KG õpilastest.

Direktor Takkis märkis, et parematel aegadel, kui koolil veidi rohkem raha oli, on nad Pärlipäeval käinud ka väljaspool Saaremaad – Tartus, Helsingis, Riias, Stockholmis jne. “Ning järgmise aasta kohta sain korraldajate käest ka vastuse, et Pärlipäev toimub välismaal, nii et tasub hästi õppida. Metsikult õppige!” kutsus ta kõiki õpilasi õppetöös häid tulemusi saavutama.

KG õppealajuhataja Maidu Varik ütles Saarte Häälele, et seekord sattusid nad Anglasse, kuna see tundus huvitav koht, kus õpilastel ka tegevust oleks. “See läks neile hästi peale,” arvas ta.

Angla tuulikumäe arendaja Alver Sagur kutsus kõiki koos sõprade ja tuttavatega pärandkultuurikeskusse tagasi. “Kuna meie teema on käsitöömaja – et saaks selgeks tagasitee esiisade juurde ning just selle, kuidas vanal ajal asju käsitsi tehti, näiteks vooliti, sepistati ja nii edasi,” märkis ta.

Päeva alguses said õpilased kätt proovida õpitubades nii keraamik Risto Ränga, Angla tuulikumäe perenaise Anu Noore kui ka naabersaarelt Hiiumaalt Anglasse tulnud neiu Kaija Liis Martini juhendamisel. Nimi Pärlipäev on kasutusel 1995./96. õppeaastast, selle autor on õppealajuhataja Anu Saabas.

KLAASPÄRLI PÄLVISID
1.–3. kl parim õpilane Kendra Rand; 4.–6. kl parim aineolümpiaadidel Ingrid Pruunlep; 7.–9. kl parim aineolümpiaadidel Riin Nõukas; 10.–12. kl parim aineolümpiaadidel Kai Kreos.
Lisaks tunnustati ja märgiti ära huvitegevuses parimad.

Print Friendly, PDF & Email