Kristo Õunap võttis kodusel regatil revanši

Kristo Õunap võttis kodusel regatil revanši

SAI VÕIDU: Eelmisel aastal Eestis Zoom8-klassis parim purjetaja Kristo Õunap alustas ka sel aastal Eesti karikasarja võiduga kodusel regatil.
Foto: Raul Vinni

Pühapäeval lõppenud Saaremaa Merispordi Seltsi (SMS) regatil, mis oli ühtlasi Eesti olümpiapurjetamise karikavõistluste avaetapp, olid purjetajad pisut hädas tuulega, mis hakkas keerutama alates päeva teisest stardist ega lubanudki Zoom8-l ja Optimistil rohkem võistlussõite pidada. Saarlaste parimana võttis regati ja seega ka karikaetapi võidu Zoom8-klassis sõitev Kristo Õunap.

Kolme päeva kestel aina paremini sõitnud Õunap suutis esikoha vormistada pühapäeval sõidetud ainsa sõiduga, mille ta võitis. Tema põhikonkurent, praegune tüdrukute Euroopa meister Kätlin Tammiste (ROPK) lõpetas sõidu neljandana ja langes üldkokkuvõttes teiseks.

Samas paadiklassis eelmisel aastal Eesti parim sõitja olnud Kristo Õunap tunnistas pärast regatti, et esimene päev läks tuule nahka. “Vaikne tuul mulle ikka ei sobi,” tõdes ta, lisades, et parimad tuuled on tema jaoks sellised, mis puhuvad stabiilselt 7–8 m/s.

Selliseid pakkus SMS-i regatt just teisel päeval. Et tuul Õunapile soodne oli, sellest andis aimu ka see, et juba esimese sõidu poole pealt läks ta konkurentide ees korraliku eduga juhtima. Teisel päeval kahe sõidu võidu kõrval teenitud neljanda koha kohta ütles ta, et tegi liidrikohal olles väikese valearvestuse ja kaotas paati veest tühjaks kühveldades mitu kohta. “Oma lollus,” tõdes Õunap, kes viimasele päevale läks vastu teiselt kohalt ja suutis pühapäeval ainsa sõidetud sõidu võitmisega esimeseks tõusta.

“Jälgisin konkurente, proovisin lihtsalt oma sõitu sõita ja see õnnestus,” ütles Kristo Õunap kolmanda päeva kohta. Ta tõdes, et koduse regati võit oli ka magus revanš kevadel Austrias toimunud Zoom8 EM-l saadud kaotuse eest kodustelt konkurentidelt. Õunap arvas, et suurim edasiminek on tal olnud stardiprotseduuris, kus ta oma sõnul ei jälgi enam nii palju kohtunike stardisignaali, vaid pigem omaenda kella, mis annab talle võimaluse end täpsemini stardiliinile sättida.

Zoom8-klassis oli Hardo Niit 6., Ardo Hansalu 7. ja Sander Puppart 10.
Optimistil sõitis Martin Õunap pühapäeval välja 2. koha, kuid kokkuvõttes jäi 5. positsioonile. Võitis Markus Lilienthal Tallinnast. Tüdrukutest esines hõbemedali vääriliselt Marie Pihlas. Laseritel sai viimasel päeval sõidetud siiski kaks võistlussõitu.

Laser 4,7-l andis Henri Lepik kõva lahingu regati võitnud Taavi Valter Taveterile Pärnust. Siiski tuli tal pühapäevase eksimuse tõttu märgis liidrikohalt teiseks taanduda. Nimelt riivas Lepik eelviimases sõidus pöördemärki. See eksimus nõuab reeglite järgi karistuseks ühe ringi tegemist ümber oma telje. Situatsioonis, kus vahed jälitajatega olid väikesed, jõudis kaks võistlejat manöövri ajal Lepikust mööduda.

Ainult SMS-i regati arvestuses võisteldi ka Laser Radiali klassis. Seal olid parimad Rene Riim, Siim Ots ja Rimo Timm. Saaremaa oma poistest selgus võitja samuti alles viimasel päeval. Kui esimese päeva järel juhtis Ots, siis teise päeva lõpuks võttis liidrikoha sisse Timm ning viimase päeva sõitudega suutis end maksma panna siiski Riim.

Treener Kristiina Klaosi sõnul võib hindeks panna rahuldava. Tema arvates oli Kristo Õunap igati tubli ja tubli oli ka Henri Lepik, kes kaotas esikoha vaid ebaõnne tõttu. Optimistid oleksid tema hinnangul pidanud siiski paremini esinema. “Eks parema tulemuse nimel tuleb tööd teha,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email