Kaie Kandi avavõistlus lõppes vigastusega

Saarlannast mitmevõistleja Kaie Kand, kes võistles taas Götzises pärast kaheaastast vigastusest põhjustatud pausi, katkestas enne viimast ala. Põhjuseks esialgsel vaatlusel tuvastatud kannakõõluse rebend, mis tingib taas võistluspausi. Kandi jalg tegi talle muret juba kaks nädalat enne võistlust, kuid sportlane oli optimistlik ja arvas, et on võimeline tegema hea võistluse. See oleks tähendanud siis MM-normi täitmist.

Paraku lõppes normitäitmine juba pärast kolmandat ala. “Hindasin enne võistlust oma seisundit liiga optimistlikult,” tõdes Kand Postimehe vahendusel. “Kui ma siin pärast kõrgushüpet maha istusin, oli pärast püsti saamisega juba suuri raskusi. Käisin veel kuuli tõukamas, aga joosta ei saa.”

Võistlus algas Kaie Kandile 100 m tõkkejooksus ajaga 14,44. Võrreldes isikliku rekordi püstitamisel tehtud tulemusega oli see tagasiminek, toona suutis ta joosta 14,16.

Kõrgushüppes ületas ta 1.70 ja 1.73, kõrguseks 1.76 jaksu enam ei jagunud. Isikliku rekordi graafikus oli ta hüpanud just selle tulemuse.
Kuulitõukeringis sooritas Kand vaid ühe katse, kus tulemuseks mõõdeti 13.14, misjärel ta katkestas võistlemise.

Götzise arst tuvastas kannakõõluse rebendi, kuid lõpliku diagnoosi ja ravi saamiseks tuleb Hollandis elav ja treeniv Kaie Kand koduste tohtrite juurde. Doktor Madis Rahu ravis ka Kandi eelmist jalavigastust, nüüd on probleem teise jalaga.

Print Friendly, PDF & Email