Suvel algavad Muhu radarijaama ehitustööd (1)

Radarijaama ehitustööd endise Liiva sõjaväeosa territooriumil algavad sel suvel ja kõikide tööde lõpptähtajaks on planeeritud 2012. aasta suvi, ütles kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna töötaja Maret Sandrak.

Samaaegselt remondib kaitsevägi Muhus nelja korterit, mis on mõeldud radarijaamas töötavatele õhuväe kaadrikaitseväelastele alaliseks elamiseks. Radarijaamas hakkavad igapäevaselt vahetustena töötama kaitseväelased ja kaitseliitlased. Radarijaamas töötavate kaitseliitlaste töökohad komplekteeritakse koostöös Kaitseliidu Saaremaa malevaga.

Muhus seatakse üles Prantsuse päritolu radar Thales-Raytheon Systems Ground Master 403, mis on võimeline õhusõidukeid avastama kuni 470 kilomeetri kauguselt ja kuni 30 kilomeetri kõrguselt. Tegemist on n-ö mobiilse süsteemiga, s.t vajaduse korral on võimalik radar selle alalisest asukohast tunni aja jooksul minema viia ja teises kohas uuesti töökorda seada.

Maret Sandrak ütles, et radarite hankimine ja radarijaamade rajamine on oluline Eesti esmase iseseisva kaitsevõime tagamiseks, kuna annab meile selge pildi meie õhuruumis ja piiride läheduses toimuvast. Samuti peab Eesti NATO liikmena tagama piisava radarkatte oma territooriumi ulatuses ja teataval määral ka väljaspool alliansi välispiiri.

Print Friendly, PDF & Email