Valjala vana kauplusehoone läheb lammutamisele

Teisipäeval alustati Valjala valla keskuses Saaremaa tarbijate ühistu kaupluse kõrval asuva 1930-ndatel aastatel ehitatud ja aastaid kasutuseta seisnud kunagise kauplusemaja lammutamist.

Viimastel aegadel oli hoone ainus otstarve, et valla inimesed said selle seintele oma kuulutusi ja teateid panna. Hästi sobis vana maja ka varjuliseks pesapaigaks kohalikele napsitajatele.

“Praegu plaane ei ole, lihtsalt lammutame ära, et ei oleks inetu, ja laseme krundi korda teha,” ütles maja omanik, Valjalas alaliselt kuus aastat elanud ja Kuressaares töötav Natalia Berg Saarte Häälele. Ta lisas, et otsuse maja lammutada tingis selle seisukorra ohtlikkus, ja seda mitte niivõrd joodikutele, kuivõrd just lastele.

Berg tunnistas, et kuna Valjalas ühtegi söögikohta ei ole, siis on ta ka kaalunud alevikus kohviku avamist, mis oleks mõeldud just kohalikule rahvale. Kohviku tarbeks on mõned aastad tagasi koguni projekt tehtud. Aga kui ta ehitajatega konsulteerinud oli, selgus, et see läheks päris kalliks, ja siis soovitati tal projekti muuta, rääkis Berg.

“Vaatame, võib-olla kunagi õnnestub. Aga praegu kohe pärast lammutamist ehitama ei hakka,” lausus naine, kes kolis Tallinnast Saaremaale elama just rahuliku elukeskkonna tõttu. Valjala vallavanem Kaido Kaasik ütles, et kuna maja oli ohtlikus seisukorras ja varises, siis nõudis omanikult maja lammutamist ja krundi korrastamist ka vald.

Print Friendly, PDF & Email