Saarte Kalandus seadis sihte (1)

MTÜ Saarte Kalandus eilsel juhatuse koosolekul kavandati suviseid ja sügisesi plaane. Juhatuse liikmeile tutvustati Euroopa Liidu kalandusfondi 12 meedet. Nädala pärast toob juhatus need taotluste esitamiseks kalameeste ette. Ees seisab strateegiaarutelu, sügisel kavatsetakse sõita õppereisile Taani Kuningriiki ja külastada sealset kalandusmessi.

“Arutame oma arengu-strateegiat – kas seda on tarvis muuta enne järgmist aastat või mitte. Peame ju ajaga kaasas käima. Sügisel on plaanis sõita õppereisile Taani, külastamaks ka sealset DanFish International messi,” rääkis Saarte Kalanduse tegevjuht Tiiu Kupp.

Kalapüügikevad on Kupu sõnul rõõmustav. Liivi lahest on tänavu kala juba rohkem püütud kui tervel möödunud aastal kokku. Saarlastele antud kvoodist on räime veel 300 tonni püüdmata. Suvel püüki ei piirata ja Tiiu Kupu hinnangul peaksid kalamehed etteantud koguse püüdmisega kenasti hakkama saama. Kastmõrdade kõrval võib püügil kasutada ka väiksemaid mõrdasid.

Tuulehaugi võib püüda piiramatutes kogustes ja seda kala mehed merest praegu välja toovadki. Rõõmustav uudis tegevjuhilt on seegi, et MTÜ Saarte Kalandus liikmeskond on tasapisi kasvanud. Praegu kuulub mittetulundusühingusse 87 liiget.

Print Friendly, PDF & Email