Lossipargi puud saavad infoviidad (1)

Lossipargi puud saavad infoviidad

Foto: Sander Ilvest

150-aastaseks saava Kuressaare lossipargi 35 olulisema puittaime juurde paigaldatakse infoviidad, millel taime nimetus kirjas kolmes keeles (ladina, eesti ja inglise) ja lisatud väike kujundlik detail lehtedest-okastest. Pildil on viitade paigaldamisega ametis Aivur Hiuväin.

Lisaks on viitadel äratoodud taime levikuala, märge eriliste mõõtmete kohta jmt. Igal viidal on number, mis vastab peatselt valmivas õpperaamatus kirjeldatud puittaimedele ja pargiplaanile, kus on märgitud puude asukohad, rääkis Kuressaare linnavalitsuse heakorra- ja haljastusspetsialist Katrin Reinhold.

Valmiv õpperaamat sisaldab lühikirjeldust pargi rajamisest, selles on info tähtsamatest pargirajatistest, samuti legende ja pärimusi puudest ning hulgaliselt kauneid fotosid. “Püüdsime niimoodi ajastada, et infomaterjalid valmiksid pargi sünnipäevaks juuni alguses. See on hea kingitus pargile, samuti tore võimalus tutvustada materjale kõikidele lossipargi 150. aastapäevale pühendatud seminari külalistele,” ütles Reinhold.

Infoviidad paigaldatakse Central Baltic Devepark’i projekti raames.

Print Friendly, PDF & Email