Austraallane avab pealinnas Kuressaare auks baari (4)

Canberrast pärit reisisell Deniz Oktay otsustas elama asuda Tallinna ja avada seal Kuressaare kui oma lemmiklinna auks baari, kus kavatseb Kuressaaret turistidele promoma hakata ja innustada neid kindlasti saarele tulema.

Deniz Oktay on Eesti pealinnas pesitsenud tegelikult juba mõnda aega ning pidanud otse keset vanalinna seljakotiränduritele mõeldud hostelit The Dancing Eesti. Nüüd on noormees sihiks võtnud avada hosteliga samas majas ka keldribaar, mille nimeks saab Kuressaare. Miks Kuressaare?

Aga sellepärast, et mõne aja eest rändas Deniz Oktay ringi Saaremaal ning avastas enda jaoks just Kuressaare kui tema sõnul maailma ühe kõige suurepärasema linnakese. “Läinud aastal saatsin paljud oma hosteli külastajad Saaremaale ringi reisima ning kõik nad nautisid seda saart. Seega võtangi asja sel aastal juba tõsisemalt käsile,” rääkis Oktay Saarte Häälele.

Palub lugejate abi

Asja tõsisemalt käsile võtmise all mõtleb noormees seda, et juba juuni keskel avab ta Tallinna vanalinnas Sauna tänava alguses hubase keldribaari, mille ristib Kuressaareks. “Kuressaare on mu lemmikuim paik Eestis ning ma tahan, et avatavas baaris saaks olema just selline õhustik nagu Kuressaare linnas,” selgitas ta, lisades, et tema siht on reklaami teha just linnale kui heale reisisihtkohale.

Koha tõetruuduse tagamiseks palub noormees aga kõigi Saarte Hääle lugejate abi. Nimelt soovib ta, et inimesed annetaksid baari sisustamiseks esemeid, mis seotud Kuressaarega. Olgu need siis mis iganes – peaasi, et linnaga seotud. “Kas või vanad tänavasildid, vanaaegsed võtmed, lipud, vapid, oodatud on kõik, mis annaks tunnistust sellest, et need on Kuressaarest,” ütles ta. “Ma usun, et see saab olema suurepärane, kui Tallinna südames asub tükike ehtsat Saaremaad!”

Hubase keldribaari tahab noormees ametlikult avada 15. juunist, kuid hosteli külastajad pääsevad sinna juba juuni algusest. Baariruumides on Deniz Oktay sõnul hetkel renoveerimistööd veel käsil, ent selle nädala jooksul on kavas need lõpetada. Ta tunnistas, et kõnealused ruumid nägid veel kolm kuud tagasi trööstitud välja, ent ühes hea sõbraga on nad seal vahepealse aja jooksul ära teinud suure töö.

Salasissepääs ja -sõna

“Istumiskohal on tegelikult kaks sissepääsu. Avalik otse Sauna tänavalt ning salajane, n-ö raamaturiiulitagune otse hostelist. Viimane neist töötab nii, et riiulist tuleb tõmmata õiget raamatut, mille järel riiul liigub eest ning paljastab selle taga peidus oleva trepi,” rääkis austraallane. Baari inventari hulka kuulub ka suur puidust telefoniputka, kus sees on täiesti töökorras nõukaaegse väljanägemisega telefon.

“Kindlatel päevadel on koht avalikkusele küll suletud, kuid inimesed, kes sel telefonil helistavad ja salasõna ütlevad, pääsevad siiski sisse,” lubas Oktay. Peaasjalikult saabki uus koht olema hubaseks kogunemiskohaks sellistele turistidele, kes armastavad pigem omaette olemist ja tahavad juba Tallinnas aimu saada Kuressaare elust. “Mul on mitmeid sõpru, kes on samuti Kuressaarest pärit, ning nende hinnangul on Kuressaare baari avamine pealinna südames suurepärane mõte,” sõnas Deniz Oktay.

Print Friendly, PDF & Email