Bono kohukeste tootja laiendab tootmist saarele

Bono kohukeste tootja laiendab tootmist saarele

KOHUKESTE MASS SAAREMAALT: Andi Saagpaku selja taha jääb pikka aega tühjana seisnud hoone, mille ostis ära Bono kohukeste tootja OÜ Nantecom.
Foto: Egon Ligi

Kohukeste tootja OÜ Nantecom ostis Saaremaa piimatööstuse hoovil kaua aega tühjana seisnud endise piimavastuvõtuhoone, et laiendada kohukeste valmistamiseks vajaliku kohupiima tootmist.

AS-i Saaremaa piimatööstus juhatuse esimees Andi Saagpakk tunnistas Saar-te Häälele, et kõnealune hoone on neil juba aastaid olnud vormistatud eraldi kinnistuks ning müügis on see olnud ühtekokku neli aastat. “Otsisime ostjat – üks küsis, teine küsis, kolmas küsis ja keegi pole tahtnud. Nüüd nemad tulid ja tahtsid,” sõnas Saagpakk. Nantecomile on piimatööstus seni Saagpaku sõnul teinud n-ö teenustööd – valmistanud kohukeste tegemiseks vajaminevat kohupiima.

Kõnealune hoone ehitati Andi Saagpaku sõnul 1980. aastatel piima vastuvõtu jaoks. “Siis, kui Saaremaal oli 30 piimaautot ja piima võeti vastu poole rohkem. Siis oli vaja sellist ruumi,” selgitas piimatööstuse juhatuse esimees. “Täna on Saaremaal kolm piimaautot – 15-tonnised, aga varem olid 3-tonnised ja seda suurt ruumi ei ole meil lihtsalt vaja,” lausus Saagpakk, lisades, et hoone oli kavas tegelikult juba ammu maha müüa.

Piimatööstuse juhatuse esimees OÜ Nantecom edasisi plaane hoonega kommenteerida ei soovinud, kuid tõenäoline on, et seal tootma ikka hakatakse. Saagpaku sõnul eraldatakse otse keset piimatööstuse hoovi seisev hoone ühest küljest taraga ära, teiseks piirdeks jääb piimatööstuse ja kõnealuse hoone vahele viimase välissein.

“Väljapääs läheb tahapoole Meierei tänavale ja see sobib meile igapidi, sest niisama tühjalt seisvat hoonet pidada ei saa,” tähendas ta. Saagpakk lisas, et hoone müügi eest saadud rahast saab ju ükskõik mida muud oma tootmishoone juures pisut parandada.

OÜ Nantecom juhatuse liiga Margus Puust rääkis Saarte Häälele, et nad on kohukesi Bono kaubamärgi all tootnud alates 2001. aastast Rakveres. 2006. aastal investeerisid nad kohupiima tootmise seadmetesse ja alustasid kohupiima tootmist koostöös Saaremaa piimatööstusega.

“Saaremaa piim on kõrge kvaliteediga ja see on taganud Bono kohukeste stabiilse kvaliteedi. Võib öelda, et praktiliselt kõik Nantecomi kohukestes kasutatav kohupiim on sellest ajast pärit Saaremaalt,” nentis Puust. Tänaseks on Rakveres asuvad tootmisruumid aga kitsaks jäänud ja pidurdanud seega ka müügi kasvu.

Saaremaa kinnistu osteti Margus Puusti sõnul eesmärgiga jätkata kohupiimatootmist ja seda veelgi laiendada. Kas ka kohukeste valmistamine saarele laieneb, ei tahtnud Puust aga praegu veel öelda, kinnitades, et sellekohased otsused on selged suve lõpuks.

“Saaremaa piimatööstuse kinnistu koos hoonega aadressil Pikk 64C on müügis olnud juba mitmed aastad ja on just meile vajaliku suurusega,” lisas ta. Natecomi plaan on selle aasta lõpuks hoone täielikult renoveerida. Investeeringu maht ei ole veel aga päris lõplik ja ka see selgub tema sõnul suve lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email