Viis aastat sõbralikku kooriperet

Pihtla naiskoor andis oma 5. sünnipäevaks Sandla kultuurimajas toreda kontserdi, mille kavas oli eesti heliloojate looming, näiteks Otto Rootsi “Pidulik päev”, Arved Haugi “Kodu”, Joel Steinfeldti “Kaks südant” (Ülle Reinsoo seades), Hans Hindpere “Hällilaul”, Mart Saare “Laulu eestvõtja”.

Erilise kiituse osaliseks sai Hans Hindpere “Tütarlaps-lill”. Eks see laul oli ka koori sünnipäevakavasse valitud otsekui sümbol, sest nägid ju lauljad naised-neiud oma rõõmsates roosades esinemispluusides välja kui toredad kevadised lilled.

Kavast ei puudunud ka üllatus – kui naiskoorist sai kontserdi teises osas Pihtla valla projektikoor ning naiste seljataga võtsid kohad sisse mehed. Tuleb välja, et Pihtla vallas on täiesti olemas ka laulvad mehed! Viimast kiitis ka vallavolikogu esimees Tõnu Hütt, kes avaldas tagasihoidlikult lootust, et ehk viie aasta pärast tähistatakse naiskoori asemel hoopiski segakoori sünnipäeva. Igal juhul kõlasid projektikoori esituses vahvalt ja vapralt Albert Uustulndi “Saaremaa lipulaul” ja Karl August Hermanni “Kungla rahvas”.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email