Vallavanem keelas Angeste lammutamise (87)

Vallavanem keelas Angeste lammutamise

Foto: Egon Ligi

Mustjala vallavalitsus tegi Angeste talu lammutajatele ettekirjutuse. Vallavanem Kalle Kolteri sõnul on tegemist õigusevastase teoga ning kui lammutamine jätkub, võib lammutajate suhtes rakendada sunnivahendeid.

Kiiret vahelesegamist vara hävitamisele soovitas ka Saare maavalitsuse maasekretär Jaan Leivategija. “Selline lammutustegevus on lubamatu,” ütles ta.

Kolteri sõnul kirjutas Mustjala vallavalitsus Angeste talus lammutustöid tegevale perekond Janole ettekirjutuse. Selle kohaselt ei ole omavoliliselt hooneid lammutama asunud perekond Jano lammutamiseks luba taotlenud, nagu nõuab ehitusseadus.

“Peatada kohe täielikult Angeste hoonete ja neile tehtud parenduste lammutamine,” seisab Kalle Kolteri ettekirjutuses. Kuigi Janod väitsid, et lammutavad hooneid vaid osaliselt, võttes selle, mis nad ise on ehitanud, ei ole ka see tegevus seaduspärane, sest nad ei ole seadusele tuginedes ka nende osade omanikud, mis nad ise juurde ehitanud on.

Vallavalitsuse esindaja Mihkel Tuus küsis eile Angeste pärijailt Anne Vaikmaalt ja Jüri Soorskilt, kas nad soovivad, et vallavalitsus kohustab Janosid panema aidale uut ajutist katust. Vaikmaa jättis küsimusele vastamata, Soorsk avaldas soovi katuse ise korda teha ja seda siis, kui hooned on neile tagastatud.

Mihkel Tuusi sõnul on kaks hoonet – ait ja rehehoone – võimalik kohe üle anda, kuid elamule ja laudale on seatud eeltingimused. Just nende eeltingimuste seadmise üle algas taas vaidlus.

Vallavolikogu otsustas seada Mustjala vallas asuva Võhma küla endise Angeste talu hoonete tagastamise õigustatud subjektidele Jüri Soorskile, Lisette Lellepile, Arvo Soorskile ja Anne Vaikmaale eeltingimuseks hoonete senise kasutaja Anne Janoga kirjaliku üürilepingu sõlmimise elumaja ja lauda kasutamiseks tähtajaga kuni 2011. aasta 31. detsember.

Jüri Soorsk esitas otsuse peale Saare maavalitsusele kaebuse ning ütles eile, et tema ei soovi saada ainult kahte maja, vaid kõike korraga, ning seetõttu vaidlustas ta ka selle, et majale ja laudale on eeltingimused seatud.

Maasekretär Jaan Leivategija ja eile kokku tulnud komisjon jättis Soorski kaebuse rahuldamata ja lubas põhjendused esitada osapooltele kirjalikult. Anne Vaikmaa on volikogu otsuse kohtusse kaevanud.

Haiglas olnud naise auto rikuti ära
Pärast haiglas veedetud päevi avastas Anne Vaikmaa, et tema tehniliselt korras auto mootor ei tööta enam korralikult. Tänaseks seisab auto õue peal. Spetsialistid olid öelnud, et sellise rikke mootoris võis põhjustada bensiinipaaki poetatud suhkrutükk.

“Paagiluuk oligi lahti kangutatud,” rääkis Vaikmaa, näidates paagiluugi küljest hoovi maha kukkunud plastijuppe. Naine tahab kindlasti välja selgitada, kes sellise teo korda saatis. Ta ütles, et laseb paagist võtta analüüsid ja vajadusel pöördub ka politsei poole. Kuna Vaikmaal on autot hädasti vaja, muretses ta endale uue sõiduvahendi.

Print Friendly, PDF & Email