Lohesurfarid lõid enesest teada andmiseks ühenduse

Lohesurfarid lõid enesest teada andmiseks ühenduse

LOHESURF: Esiplaanil surfab Saaremaa Lohesurfi asutaja Mikk Tuisk.
Foto: Raul Vinni

Vastloodud MTÜ Saaremaa Lohesurf esimeseks proovikiviks saab juunis korraldatav Eesti meistrivõistluste etapp.

Saaremaal on umbkaudu 20 aktiivset lohesurfarit. Vaid lohesurfile keskenduvat ühendust pole selle ala harrastajatel seni olnud. Ja üldse jäävad suurte lohedega tuult püüdes mööda vett kihutavad tegelased oma alaga tavainimesele kaugeks. Ilus on vaadata küll, kuid pigem tunduvad lohesurfarid olema sellised omaette nokitsejad.

Viimasel ajal on nad kuulsust kogunud vaid meedias, kus räägitakse sellest, kuidas lohesurfarid lindude pesitsemisajal Sõrve säärel kihutavad. Teisipäeval olid lohesurfarid kogunenud Nasvale, kus 10 m/s puhuvas tuules oli lennus pea kümmekond lohet.

Saaremaa Lohesurfi juhatuse liige Mikk Tuisk rääkis, et loodud mittetulundusühingu üks eesmärk on kindlasti lohesurfi tutvustamine. Kas või sedasama Sõrve sääre juhtumit silmas pidades. Juriidilise isikuna eksisteerimine lubab ka korraldada näiteks koolitusi. Lisaks Mikk Tuisule kuuluvad MTÜ juhatusse Andra Jõgi ja Janno Rauk.

MTÜ Saaremaa Lohesurf üks soove on juhatuse sõnul lisaks lohesurfi harrastamise propageerimisele Saaremaal enam teadvustada erinevate huvipoolte õigusi, keeldusid, võimalusi. Mängureeglid peavad olema kõigile üheselt arusaadavad ja mõistetavad.

Esimeseks ülesasteks on surfarid ettevalmistused juba käima pannud. Nimelt korraldatakse Saaremaal 3.–5. juunini lohesurfi Eesti 2011. a meistrivõistluste esimene etapp.

Koht pole veel teada, kuid valikud on olemas. Lõplik koht valitakse selle järgi, kus tuul nendel päevadel kõige parem on. Kohe kindlasti ei saa need võistlused aga toimuma Sõrve säärel, kus 1. juulini kestab lindude pesitsusaeg. Saaremaale oodatakse võistlema 20–30 lohesurfarit.

Print Friendly, PDF & Email