Dokukaklusega lühifilm tõi Marile ja Mariele võidu (video!)

Dokukaklusega lühifilm tõi Marile ja Mariele võidu (video!)

TAGAJÄRG: Sellise sõnumiga algab lühifilmi osa, milles räägitakse pidutsenud noorte saatusest.

Kuressaare ametikooli õpilased, kokaeriala esimesel kursusel õppiv Mari Naanu ja dekoraator-stilistiks õppiv Marie Mägi võitsid oma lühifilmiga politsei filmikonkursil “Oleviku mõnud – tuleviku valud” grand prix’.

Filmi üks autoritest Marie Mägi ütles Saarte Häälele, et kõige raskem oli filmi tegemise juures aeg. “Sest kõik asjad, mis meil toimusid, olid viimasel hetkel. Filmisime materjali kokku viimasel hetkel, saime viimasel hetkel sellest konkursist teada, viimasel hetkel oli isegi see, et viisime filmi politseisse, viimasena näidati meie filmi ja viimasena anti meile auhind,” rääkis Marie Mägi.

Film algab tavalisest korteripeost, kus noored joovad, tarbivad uimasteid ning lähevad siis linnapeale pidutsema. Linnast said tüdrukud filmilindile reaalse kakluse, kus nende tuttavad omavahel riidu läksid ja lubasid hiljem kaklusestseeni filmis kasutada.

Marie Mägi ütles, et filmis filmiti olevikku, tulevik ja tagajärjed on aga tekstina all. “Kui aru ei saa, siis tuleb uuesti vaadata, see ongi põhimõte, et vaadatakse ja hakatakse rohkem ka tegelikult mõtlema,” märkis Marie Mägi. Auhinnaks said tüdrukud Grand Rose’i spaa kinkekaardi, karika ja tänukirja. Filme hindas neljaliikmeline žürii koosseisus Janne Mets, Maret Metsmaa, Margus Muld ja Katrin Paukson. Hindamiskriteeriumeid oli mitmeid, kuid esmatähtis oli filmi vastavus sisunõuetele ja ajalimiidile.

“Žürii otsus ei tulnud kergelt, kuna kõik tööd olid algajate kohta väga head,” lausus Janne Mets, lisades, et Kuressaare ametikooli filmi eeliseks sai filmi tegijate poolt filmi lõpuosas ära toodud juhtumipõhine põhjalik statistika.

Mets märkis, et üldiselt olid kõik tööd nõuetele vastavad ja tegijad olid lähenenud oma vaatenurgast. Tema sõnul olid omapärase lahenduse sõltuvusainete tarbimise ennetamiseks leidnud Muhu noortekeskuse filmitegijad. Pihtla ja Ruhnu filmitegijad olid asjale lähenenud dokumentaalfilmile omaselt.

Projektijuht, Kuressaare politseijaoskonna vanemkonstaabel Kaisa Nurm tõdes, et eks nad ootasid suuremat osavõttu, aga üritus läks siiski korda. “Eks järgmine aasta toimub ka, aga me muudame kohta, aega ja teemat,” lausus ta.

Filmikonkursi laureaadid olid Ruhnu põhikool, Muhu noortekeskus ja Muhu põhikool. Pihtla noorte film pälvis ohvriabikeskuse eriauhinna.

Print Friendly, PDF & Email