Leisi plaanitakse avatud noortekeskust

Eilseks esitas Leisi vald Eesti noorsootöö keskusele projekti “Leisi avatud noortekeskuse rekonstrueerimine”. Projekti kogumaksumus on 640 000 eurot, millest valla osalus moodustab 21 protsenti ehk 135 000 eurot.

“Kelder, I korrus ja osa II korrusest oleks noortekeskuse ja huviringide käsutuses. Teine osa II korrusest (2/3) jääks valla majutusasutusena lastelaagrite ja spordilaagrite korraldamisel majutuseks,” rääkis Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep, kelle sõnul rajatakse keskus olemasoleva internaadihoone asemele.

“Hoone on tänaseks amortiseerunud silikaatvoodriga puumaja. Ruumilahendus ei võimalda tänaseid vajadusi rahuldada,” märkis vallavanem, kelle sõnul on seni noortekeskuse kasutada olnud keldriruumid, mis ei vasta aga kuidagi kaasaja nõuetele ja on liiga väikesed.

Mõtlep rääkis, et kuna Leisi on valla keskus, mis asub muudest piirkondadest enam-vähem võrdsetel kaugustel, siis saab keskuse ruume ühildada koolihoonega (näiteks bändiruum koolis). Samuti on laagrite korraldamisel võimalik kasutada kooli spordibaase (võimlat, ujulat, lasketiiru, staadioni).

Avatud noortekeskuse eesmärk on pakkuda tegevust ka mittekoolinoortele. Praegu on Leisi noored hajunud valda mööda laiali, on Pärsama kultuurimaja ja mänguväljak, Karja mängudetuba ja infotuba, Metsküla seltsimaja, kus tegutsetakse nii omaalgatuslikult kui ka kultuuritöötajate juhendamisel.

Print Friendly, PDF & Email