Ilm keeras lillepäevadele käru

Ilm keeras lillepäevadele käru

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Modellid Ingrid Randla, Kerttu ja Kerlin Gurimski Kuressaare ametikoolist lilleseadjate fantaasiarikast loomingut esitlemas.
Foto: Aare Laine

Kuressaare IX aiandus- ja lillepäevadel osales 64 eksponenti, kuigi korraldajad lootsid kolme aasta taguse rekordi (kui kaupa pakkuvaid firmasid ja üksikmüüjaid oli kokku 73) ületada. Reedel valla pääsenud vihm ning laupäevane tuuline ja jahe ilm ei soosinud ka laada külastatavust.

Aiandus- ja lillepäevade korraldajal Reet Truuväärtil kurtmiseks siiski põhjust polnud. Enamik lillelaata külastanud aiapidajaid sai vajaliku kauba kätte. Laupäeva pärastlõunal pidi aga nii mõnigi konkreetse sordi järele tulnud kodukaunistaja koju tagasi pöörduma tühjade kätega.

Truuväärti sõnul keskenduti tänavu peamiselt taimede ja ilupuude pakkumisele. Lisaks olid esindatud mõnedki huvitavate toiduainete pakkujad.

Üks seekordseid uuendusi oli Kuressaare lillepoodide taimeseade telk, kus kohalikud lilleseadjad tutvustasid kahel päeval taimede kasutamise alternatiivseid võimalusi. Punuti gobelääne, meisterdati okstest ja lilledest kehakatteid ning valmistati põnevaid taimekompositsioone.

Idee pakkus välja Ferrumi lillepoe Öis omanik Kaade Rosin. Koos Mare Sevostjanoviga valmistasid nad modellidele taimseid rõivakomplekte. Ideega tulid kaasa Kristiina Kivi, Valentina Neeme ja Kaidi Nellis Auriga Mileedi lillepoest ning Gairi Pruul, Marlen Nestra ja Ruth Riis Rae keskuse Lillekojast.

Lillekoja noorikute käe all valmis kaks taimegobelääni, mis koosnesid kaseokstest, hundinuiadest, nurmenukkudest, varemerohust, angervaksadest ja pajuokstest. Samad meistrid valmistasid ka hundinuiadest ja krüsanteemidest rannarõivaste komplekti.

Traditsiooni kohaselt tõsteti aiandus- ja lillepäevadel esile ka osalejaid-eksponente. Kõige liigirikkama taimede väljapanekuga silma rõõmustanud osaleja ehk Lillemeistri tiitel läks Tootsi aiandile, Kõige kaugema nurga Antsu aunime sai Peipsiveerest Kuressaarde kauplema tulnud Liili Tarakanov, kes pakkus kuulsa Peipsi kandi tippsibula seemet ja hapukurke.
Jändrikest puuokstest mööblit müünud harjulane Uudo Aas tituleeriti aga Aiapäevade raskekaallaseks.

Print Friendly, PDF & Email