Nõukaaja ideoloogia, töö ja olme ning taasiseseisvumine (4)

Nõukaaja ideoloogia, töö ja olme ning taasiseseisvumine

KONSERVITAR OOTEL: Saaremaa muuseumi püsinäitusel hakkab see kaunis mannekeen kandma töölisnaise rõivaid, ekspositsiooni koostajad nimetavad teda omakeskis konservitariks. Mannekeen ise on välismaist päritolu, Kalla Mööbli mehed andsid talle aga saaremaise lihvi.
Foto: Vello Laanemaa

Eile pärastlõunal avati Kuressaare linnuses uus püsiekspositsioon, mis annab ülevaate pea poole sajandi pikkusest perioodist Saaremaa ja muu Eesti lähiminevikus – aastast 1950 kuni võõrvägede lahkumiseni 1994. aasta augusti viimasel päeval. See ekspositsioon on loogiline jätk kuus aastat varem avatud püsinäitusele “Saaremaa aastail 1939–1949”.

Saaremaa muuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja Külli Rikase sõnul algasid ettevalmistustööd uue püsinäituse koostamiseks juba enam kui 10 aastat tagasi. “Vaatasin järgi, esimesed sellekohased failid minu arvutis on pärit juba aastast 2000,” lausus ta.

Rääkides uue ekspositsiooni kontseptsioonist, märgib Rikas: “Kui seda kavandasime, jõudsime üksmeelele, et päris n-ö kronoloogilises järjekorras aastast aastasse me edasi liikuda ei saa. Pool sajandit on ikkagi pikk aeg ja nii oleks meil tulnud lossitornile veel seitse korrust peale ehitada… Seepärast otsustasimegi uue näituse üles ehitada rohkem teemade kaupa.”

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email