Vihma kiuste rattaretkele (13)

Vihma kiuste rattaretkele

TEELE!: 205 kilomeetrit Saaremaa teid ees ootamas, vurasid lustakad rattaretkelised eile lõuna paiku Kuressaarest teele.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare lossipargist, otse kuursaali eest startis eile tiheda vihmasaju kiuste terve nädalavahetuse vältavale 205 km pikkusele roheliste rattaretkele “Kuidas elad, Saaremaa?” lõputuna tunduv rivi lõbusaid rattureid.

Ühtki ratturit vihm morjendavat ei paistnud – selga tõmmati keebid ja kilejakid, joodi lonks sooja kohvi või teed, naerdi ilma vingerpussi üle takkapihta ning istuti sadulasse, et stardikäsklust oodata.

Rattureid käis teele saatmas Kuressaare abilinnapea Tiina Talvi. “Kuressaare linna poolt teile rohelisi mõtteid kiivri alla ja nael kummi!” soovis ta. Abilinnapealt uuriti, kas ta ise ka suvatseb sadulasse istuda ja lõbusa seltskonnaga liituda, aga Talvi tunnistas, et seekord paraku ei saa.

Rattaretke üks korraldajaid Peep Veedla avaldas lootust, et tänane ja homne ilm saab ratturite vastu leebem olema, aga kui ka ei ole, siis pole samuti katki midagi. “Saaremaale tulek, see nii kaugele maale tulek tasub kindlasti vaeva, isegi kui vihma sajab. Vihm ei tee meile tuhkagi, sest me elame ju parasvöötmes ja meil on kogu aeg üks paras vihm või paras päike,” sobib Peep Veedla sõnul rattaretkelistele igasugune ilm.

Eilse päeva programmis leidus retkeliste jaoks huvitavat küll ja veel. Näiteks saadi peatuspunktides kuulata arheoloog Jüri Peetsi mõlgutusi Salme muinaslaeva leidudest, tutvuda rannakalurite eluga mereajaloolase Bruno Pao juhendamisel ning kuulata Tõnu Talvi juttu Viidumäe looduskaitsealast. Loonal löödi ööbimiseks telklaager püsti ning terve õhtu seal oli sisustatud kontsertide ja põnevate loengutega.

Mahajääjad tõmbasid nina täis
Eile kella kolme ajal tabas ebameeldiv üllatus Valjala kodanikku, kes märkas Valjala kaupluse juures inimesi, kes, roheliste rattaretke vestid seljas, alkoholi tarvitasid.

“Õudne!” võttis häiritud kodanik toimunu ühe sõnaga kokku, lisades, et ta ei saa aru, mida nood siis õigupoolest propageerivad. Tema sõnul sisenes seltskond rattureid poodi, ostis pudeli Vana Tallinnat, jõi selle kohapeal ära ja jätkas siis teekonda.

Pealtnägija sõnul märkas ta vestidel nimesid “Tiina” ja “Aita”. Kuhupoole napsitanud ratturid põrutasid, pealtnägija öelda ei osanud.

Print Friendly, PDF & Email