Kuressaare turu peaaegu tasuta üürile saanud ettevõte ei ole seni täitnud mitut olulist lepingupunkti, mis käsitlesid inventari uuendamist.
Turukompleksi eest igas kuus linnale 6,4 eurot maksev Nordkapp Grupp OÜ pidi lepingu järgi juba 1. aprilliks ära koristama turu vana inventari ja paigaldama 30 uut turulauda, samapalju varikatuseid, 40 uut pinki ja taburetti, 10 lillepotti ja kuus seljatoega pinki.
Tempo on loodetust aeglasem
“Tänaseks päevaks on arengud turul kulgenud kahjuks tõesti aeglasemas tempos, kui esialgne kokkulepe ette nägi,” tunnistas Saarte Häälele linnavalitsuse kõneisik Silver Saluri.
Linnavalitsuse ja Nordkapp Grupi lepingu lisas seisab investeeringute prioriteetide real kohustus, et üürnik peab 1. aprilliks teisaldama ka ajutise müügipaviljoni. Seda pole tehtud. Ainus, millega üürnik on seni hakkama saanud, on ühe, tuule lõhutud varikatuse parandamine ja mõne pingi ülevärvimine.
Linnavalitsus ei vastanud Saarte Hääle küsimusele, kas üürnik esitas 1. maiks 2011. aasta investeeringute kalkulatsioonid. Ka see oli üürniku lepinguline kohustus. Nimelt peaks üürnik viie aasta jooksul investeerima turu hoonete ja rajatiste ehitustöödesse 38 353 eurot, mida pärast lepingu lõppemist ei hüvitata. Näiteks peab üürnik remontima turuhoone otsafassaadi, selle uuesti krohvima, kogu hoone üle värvima, parandama või vahetama aknad, remontima välisuksed. Samuti värvima üle kõrvalhoone fassaadi, remontima platsikatteid jne.
Silver Saluri kinnitas, et tuleva nädala esimeses pooles toimub linnavalitsuse ja turu üürniku vaheline kohtumine, kus linn edasise osas üürnikult konkreetseid tegevusi ootab. “Kui praegu on linnavalitsus parema tulemuse lootuses üürniku viivitusi aktsepteerinud, siis nüüd oodatakse kiiremat tempot. Kindlasti on see ka üürniku huvi,” lisas Saluri. Lepingu iga rikkumise korral saaks linnavalitsus nõuda üürnikult leppetrahvi 640 eurot.
Lootused on suured
Saluri nentis, et ettekirjutuse tegemist või leppetrahvi määramist linnavalitsus esialgu ette võtnud ei ole, sest nii linnavalitsuse kui ka avalikkuse huvi on olnud see, et uus üürnik suudaks turgu ikkagi uuendada.
Nordkapp Grupp OÜ esindaja Kaspar Noor ütles Saarte Häälele, et tõsi ta on, et pikk ja raske talv tegi tööde graafikus mõningaid pealesunnitud muudatusi, kuid kõik arengud ja tegevused toimuvad kooskõlastatult linnavalitsusega.
“Müügipaviljoni teisaldamine 1. aprilliks on kooskõlastatult linnavalitsusega ajutiselt peatatud osapooltele otstarbekama lahenduse leidmise huvides,” lisas Noor.
infoks
08.12.10, 18:20
Strateegiline partner OÜ BBP Kaubandus Grupp on äriregistrisse
kantud 11.03.2010. Firma kodukas http://www.bbpkaubandus.ee sisaldab
põhiliselt Poola lihatoodete hinnakirja. Samade juhatuse liikmetega
ja tegevusvaldkonnaga OÜ Kadrion Grupp pankrot kuulutati välja
14.06.2010.
Loodame, et Fleur tankist pole.
Soovitus üürniku advokaadile. Üürnik on eksinud ainult ühe korra – viivitanud investeeringutega. See viivitamine võib lihtsalt pikemaks osutuda. Trahv 640 € tuleks ära maksta, aga ajalehelt saaks selle summa ausa firma mustamise eest tagasi.
ha ha haa!!! “ausa firma mustamise eest?” lausa suurepärane huumor.
seda oligi arvata…..varsti sügis käes…..ha-haa
Kuressaare linn on tubli olnud ja igati turu elavdamist soosival positsioonil. Ideaalne kauplemiskeskkond, suhtlemiskeskkond.
Tähtis on, et see kõik oleks kui meie ja meie oma. Kogukonna oma. Meie nägu. Justkui meie kodu.
Turu sisuks aga on kohalikud tooted, mida kaubapühamutest ei saa. Ja hinnalt mitte oluliselt kallimad. Kuid ka mingis osas originaalkaupa … Kuid kohalikku kaupa pole lihtsalt ja see on ainus vägev küsimus, teema, väljakutse….
Kuressaare turgu saab arendada südamega mitte eurorahaga ja pikemaajalises plaanis kui mõned aastad. Kindlasti tuleb kaasata kogukonda ja ettevõtlikke väiketootjaid. Hoida kvaliteeti. Otsida maitseid. Õpetada nippe. Ükspuha mida teha on vaja ikka 2 aastat, et vaadelda kas on tegemist liikumisega edasi tagasi või on tammumine.
Esimene töö mida oleks tulnud ära teha: väikeettevõtjad valdkondade kaupa koostööle innustada (lihatooted, piimatooted, köögiviljad, joogid, käsitöö, restoran Turuköök). Valdkonna vedajad peaksid olema v omandama erihariduse v kaasama tehnolooge, kes aitavad väiketootjaid tunnustamise ja arendamise osas. Et midagi saavutada peab 2 aastat ainult pühenduma.
Seni kui plaani peatakse võiksid kõik Eesti turud ja laadalised selles küsimuses koostööd arendada.
Värvida pink ja parandada katus pole ju probleem. Probleem on mida turule tuua ja miks turule tulla?
Veikoga täiesti nõus!