Turu üürnik eirab linnaga sõlmitud lepingut (6)

Kuressaare turu peaaegu tasuta üürile saanud ettevõte ei ole seni täitnud mitut olulist lepingupunkti, mis käsitlesid inventari uuendamist.

Turukompleksi eest igas kuus linnale 6,4 eurot maksev Nordkapp Grupp OÜ pidi lepingu järgi juba 1. aprilliks ära koristama turu vana inventari ja paigaldama 30 uut turulauda, samapalju varikatuseid, 40 uut pinki ja taburetti, 10 lillepotti ja kuus seljatoega pinki.

Tempo on loodetust aeglasem

“Tänaseks päevaks on arengud turul kulgenud kahjuks tõesti aeglasemas tempos, kui esialgne kokkulepe ette nägi,” tunnistas Saarte Häälele linnavalitsuse kõneisik Silver Saluri.

Linnavalitsuse ja Nordkapp Grupi lepingu lisas seisab investeeringute prioriteetide real kohustus, et üürnik peab 1. aprilliks teisaldama ka ajutise müügipaviljoni. Seda pole tehtud. Ainus, millega üürnik on seni hakkama saanud, on ühe, tuule lõhutud varikatuse parandamine ja mõne pingi ülevärvimine.

Linnavalitsus ei vastanud Saarte Hääle küsimusele, kas üürnik esitas 1. maiks 2011. aasta investeeringute kalkulatsioonid. Ka see oli üürniku lepinguline kohustus. Nimelt peaks üürnik viie aasta jooksul investeerima turu hoonete ja rajatiste ehitustöödesse 38 353 eurot, mida pärast lepingu lõppemist ei hüvitata. Näiteks peab üürnik remontima turuhoone otsafassaadi, selle uuesti krohvima, kogu hoone üle värvima, parandama või vahetama aknad, remontima välisuksed. Samuti värvima üle kõrvalhoone fassaadi, remontima platsikatteid jne.

Silver Saluri kinnitas, et tuleva nädala esimeses pooles toimub linnavalitsuse ja turu üürniku vaheline kohtumine, kus linn edasise osas üürnikult konkreetseid tegevusi ootab. “Kui praegu on linnavalitsus parema tulemuse lootuses üürniku viivitusi aktsepteerinud, siis nüüd oodatakse kiiremat tempot. Kindlasti on see ka üürniku huvi,” lisas Saluri. Lepingu iga rikkumise korral saaks linnavalitsus nõuda üürnikult leppetrahvi 640 eurot.

Lootused on suured

Saluri nentis, et ettekirjutuse tegemist või leppetrahvi määramist linnavalitsus esialgu ette võtnud ei ole, sest nii linnavalitsuse kui ka avalikkuse huvi on olnud see, et uus üürnik suudaks turgu ikkagi uuendada.

Nordkapp Grupp OÜ esindaja Kaspar Noor ütles Saarte Häälele, et tõsi ta on, et pikk ja raske talv tegi tööde graafikus mõningaid pealesunnitud muudatusi, kuid kõik arengud ja tegevused toimuvad kooskõlastatult linnavalitsusega.

“Müügipaviljoni teisaldamine 1. aprilliks on kooskõlastatult linnavalitsusega ajutiselt peatatud osapooltele otstarbekama lahenduse leidmise huvides,” lisas Noor.

Print Friendly, PDF & Email