Üleskutse: Tule osale projektis “Üksinda kodus”!

MTÜ Ohutõrje Ühing kutsub koostöös Lääne prefektuuriga noori vanuses 14–16 eluaastat osalema koos oma vanematega projektis “Üksinda kodus”.

Projekti raames on lapsevanematel koos oma lastega võimalus osa võtta omapärasest koolitusest, mis annab võimaluse tekitada osavõtjate diskussiooni tänasel päeval Eestis levinumate trendide üle. Arutatakse teemasid, mis puudutavad kas lähemalt või kaugemalt kõiki Eesti peresid, kus kasvavad teismelised noored.

Otsitakse ja leitakse vastuseid küsimustele, kuidas võtta vastu otsuseid, mis puudutavad pere elukorraldust, kas ja milleks peavad valmis olema vanemad ja/või noored, kui lastel tuleb olude sunnil iseseisvalt hakkama saada, kuidas käituvad ja mida tunnevad tegelikult noored, kes on “üksinda kodus”, kas ja kuidas on noorel võimalik hakkama saada talle jäetud vabadusega, mida teha, kui asjad ei ole läinud nii, nagu oodatud jpm.

Oma ala spetsialistid toovad lapsevanemateni info elust enesest ja eeldatavasti ka ahaa-elamuse just nende endi laste kaudu ning noortel on võimalus jagada oma elukäsitlust läbi sotsiaalteatri põnevate vormide.

Ootuste kohaselt on laste ja vanemate omavahelised suhted pärast koolitusel osalemist muutunud soojemaks ja usalduslikumaks, avardunud on silmaring ning kindlasti on kasvanud oskus teineteist senisest paremini mõista ja vajadusel toetada.

Koolitus toimub Saaremaal 21. mail kell 11 Saaremaa ühisgümnaasiumis (Kuressaares Hariduse tn 13) ning kestab koos lõunapausiga (osalejaile tasuta) orienteeruvalt 5 tundi. Koolituse läbiviijad on Saaremaa õppenõustamiskeskuse koordinaator Maret Metsmaa ja MTÜ Foorumteater liikmed Tallinnast.

Projekti rahastab hasartmängumaksu nõukogu. Saaremaa koolituses osalemiseks palume eelnevalt registreeruda hiljemalt 18. maiks e-meili teel kaisa.nurm@politsei.ee või telefonil 45 49 756. Kohtade arv on piiratud!

Karmen Kukk
MTÜ Ohutõrje Ühing

Print Friendly, PDF & Email