Mitte ainult Nihatu matkarajast

Mitte ainult Nihatu matkarajast

TULGE AGA RAJALE: Nihatu matkaraja rajajale Aivo Aadamile teeb heameelt, kui huvilised looduskauni Nihatu üles leiavad.
Foto: Aare Laine

Pärast poolesajaliikmelise matkagrupi Nihatu matkarajalt naasmist oli Saarte Hääle selle rubriigi toimetajal heameel nähtule hinnangut küsida vahest kogenuimalt kodusaare matkajalt, omal ajal matkamises meistersportlase normatiivi täitnud Ülo Roosilt.

“Vaadake, kui hea asja on inimene oma kodukanti teinud. Kui viid inimese metsa, vanade võsastunud põldude peale, siis alles näed, milline kultuurikiht siin kõik laiub. Selle matkaraja tegija ees tuleb müts maha võtta,” hindas Ülo Roos nähtut.

Ülo Roos ja teised turismiettevõtjad said Nihatu matkarajal põhjaliku ülevaate nii floorast ja faunast, Natura 2000 hoiualast kui ka põlistaludest, vabadikekohtadest, kohalikest mõisatest, kiviaedadest, loopealsetest jne, jne matkajuhilt, MTÜ Koolijaagu eestvedajalt Aivo Aadamilt.

“Selleks et jälg maha jätta, peab olema ikkagi tööhull ja tõeline fanaatik,” ei saanud Ülo Roos ütlemata jätta. Tõdegem, tööhull ja tõeline fanaatik Aivo Aadam kindlasti on. 31. mail saab Nihatu matkaraja avamisest kaks aastat. Jaagu-Madise giidipaberitega peremees Aivo Aadam on ise selle aja jooksul juhendanud omarajatud loodusrajal kümneid gruppe.

Matkamiseks on kolm erineva pikkusega rada: 1 km, 2 km ja 4 km. Nihatu loodusrada erineb teistest matkaradadest selle poolest, et peale loodusväärtuste on siin arvestatavalt esile toodud ka külaajaloolist tausta. Elupaikadest on Nihatu raja ääres näha liigirikkaid aruniitusid, loopealseid ja puiskarjamaid. Kaitsealuseid taimeliike leidub piirkonnas koguni üle paarikümne.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email