Kuivastu–Helsingi liini mitteavamine tuli saarlastele halva uudisena (4)

Kuivastu–Helsingi liini mitteavamine tuli saarlastele halva uudisena

 

Kui jaanuaris kuulutas Lindaliini AS oma kodulehel, et 25. maist alustab nende katamaraani tüüpi kiirlaev Merilin neljatunniseid otsereise Helsingist Kuivastusse, siis sel nädalal teatas Lindaliini kodulehekülg reiside tühistamisest.

“Otsereisid Saaremaale on tühistatud. Lisainfot broneeritud reiside kohta saate küsida kassast telefonil +372 6999 333 või e-meili teel info@lindaliini.ee ,” seisab Lindaliini kodulehel.

Kõnealune teadaanne ei olnud üldsegi mitte hea uudis Saare maakonnas turismivaldkonnaga seotud inimestele. “Arvestades, et Saare maakonna väliskülalistest moodustavad suurima osa soomlased, on Lindaliini Helsingi–Kuivastu otsereiside tühistamine meile halb uudis,” tunnistas Saarte Häälele Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja ja peaspetsialist Karmen Paju.

Uute transpordiväravate loomine on tema sõnul sihtkoha turismimajanduse mõjutegur, mis elavdab majanduskeskkonda ja transpordiskeeme. Tänavu jaanuaris Helsingis toimunud turismimessil MATKA 2011 kujunes Lindaliini uus reklaamitud Saaremaa otseliin Paju sõnul tõeliseks messihitiks.

“Laevaühenduse vastu tunti elavat huvi, kuigi miinusena toodi välja asjaolu, et Lindaliini katamaraani tüüpi kiirlaevad ei võta pardale sõidukeid,” rääkis Karmen Paju, lisades, et teatavasti eelistab suur osa meie põhjanaabritest reisida Saaremaale just oma autoga. “Ettevõttel oli kavas teha vahemikus 25. mai kuni 29. juuni Helsingi ja Kuivastu vahet kuus reisi, mis pidid toimuma kolmapäeviti. Seejärel lubas firma otsustada liini edasise saatuse,” lausus Paju.

Ent nüüd tuli hoopis ootamatu uudis otsereiside ärajäämisest. Lindaliini esindajatelt pole üleriigilisel meedial õnnestunud otseliini mitteavamise kohta kommentaare saada, niisamuti pole ses osas õnne olnud ka Saarte Häälel.

Sarnaselt turismiinfokeskuse arvamusega tõdes Arensburg Boutique Hotel & Spa tegevjuht Terje Nepper, et Lindaliini lubatud liini ärajäämine on kindlasti kurb uudis. “Kõik Saaremaale saabuvad laeva- ja lennureisid on meie kui saare jaoks väga olulised,” põhjendas Nepper. Ta rõhutas, et vale on arvata, nagu võidaks erinevatest reisiliinidest ainuüksi turismisektor, sest tegelikult võidab ikkagi kogu Saare maakonna majandus.

Sellest suvest on lubatud avada ka uus laevaliin Gotlandi, Ventspilsi ja Saaremaa vahel. Kas ja millal see juhtub, peaks selguma juba lähiajal. “Gotlandi–Ventspilsi–Saaremaa liini tulekut pean väga oluliseks, sest see võimaldab rootslaste ja läbi Ventspilsi lisaks lätlastele ka sakslaste jõudmist meie saarele. Teisalt annab see saarlastele uue suurepärase võimaluse külastada Läänemere üht kaunimat saart Gotlandi,” rääkis Terje Nepper, avaldades lootust, et vähemalt see lubatud uus liin ikkagi avatakse.

Print Friendly, PDF & Email