Turismiettevõtjate õppereis läks täie ette (5)

Turismiettevõtjate õppereis läks täie ette

MÕTTEAINET MUSTJALA MUSTARD’IST: Sinepivalmistamist uudistavad (paremalt) Angela Nairis Mere reisibüroost, programmi koostaja Ulvi Lehtsalu Saaremaa Hotellist, Niina Kark Järve turismitalust, Marii Laipaik Aino puhkemajast, Kersti Vaga Karmeni salongist.
Foto: Aare Laine

SA Saaremaa Turism eestvõtmisel korraldati teisipäeval maakonna turismiettevõtjate õppereis Leisi, Mustjala ja Kihelkonna valla turismiettevõtetesse. Üheksatunnise ekskursiooni käigus külastati kokku üheksat vaatamisväärsust, matkarada, turismitalu või muid turismiga seotud paiku.

Tõnu Reiside reisibussiga asus Kuressaarest teele 50 inimest, giide, ettevõtjaid, koolitajaid, teenindajaid jt. 18. juunil president Toomas Hendrik Ilvese osalusel avatavas Angla pärandkultuurikeskuses tervitas arendaja Alver Sagur.

Nihatu matkaraja suure ringi läbimiseks ei jätkunud külalistel seekord aega, aga ka kilomeetrisel metsarajal said kõik kätte õige loodusetunnetuse. Laugu turismitalus esitati peremees Uku Sillastele ja perenaisele Annika Vallaule rohkesti küsimusi suitsusauna võlude ja kevadeti purskava “nõiakaevu” kohta. Samas külas tegutseva klaasikunstniku Peeter Rudaši klaasikojast said paljud kunstihuvilised lahkudes kaasa osta meeldiva meene.

Mereäärne Allika villa Meiuste külas võlus ekskursante juba oma asukohaga, rääkimata võõrustajate Angela ja Vallis Alliksooni lahkesti pakutud lõunasöögist ja oma eesmärkide tutvustamisest turismivaldkonnas.

Mustjala Mustard’i sinepimeistrid, mõne aasta eest Saaremaale turistidena sattunud sakslased Birgit Kutzera ja Andreas Wittke panid külalised sinepikojas kohe tööle. Panga pangal uudistasid saarlastest turismiedendajad kolleeg Alver Saguri eestvõtmisel tehtut, andes nähtule positiivse hinnangu.

Küdema küla Ranna villas võtsid külalisi vastu rõõmsameelsed Sinikka ja Kairo Pilviste ning Šoti mägiveised. Uudistamist jagus nii karjamaadel kui ka külalistemajades. Neljas tarekeses pakub pererahvas puhkamisvõimalusi just loodussõbralikule turistile.

Õppereisi viimane sihtkoht oli kunagine Pidula kalakasvandus, nüüdne puhkeküla, mis tegutseb kaubamärgi Saarepuhkus all. Firma omanik Ove Tamme maalis pildi tänavustest suveüritustest. Juba eeloleval laupäeval oodatakse huvilisi Pidula Forelli puhkekülla kevadlaadale nii müüma kui ka ostma. Näha saab rammumeeste jõuproovi ja bändide esinemist.

SA Saaremaa Turism juhatuse liikme Angela Nairise sõnul läks teisipäevane õppereis igati korda. “Vahetasime kogemusi, nägime, mida kohtadel tehtud, saime uusi ideid ja inspiratsiooni nende realiseerimiseks,” märkis Angela Nairis.

Print Friendly, PDF & Email