Kalev Vapper: kõik ülejäänu on ajakirjaniku fantaasia (7)

Delfi.ee edastas eile uudise, et Saaremaa Laevakompanii omaniku Vjatšeslav Leedo praamiäri ei pruugi enam kaua kesta, sest riik kavatseb ise parvlaevad ehitada ning saarte ja mandri vahel liiklust korraldama hakata. Saaremaale lubatakse aga püsiühendust.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) pressiesindaja Kalev Vapper ütles Saarte Häälele, et Delfi artikkel ei ole päris tõene. Tema sõnul sai Delfi info selle kohta, et väikesaartega ühenduse pidamiseks ehitatakse laevad ning tõepoolest viiakse läbi uuring Hiiumaa parvlaevaühenduse osas. Sellest tulenevalt on võimalik teha ka edasisi otsuseid, mis puudutab kavandatavat Rohuküla–Heltermaa liinile sobivate laevade soetamist riikliku tellimusena Euroopa Liidu uue eelarveperioodi vahendite toel.

“Kõik ülejäänu on ajakirjaniku fantaasia,” märkis Vapper. Delfi andmeil kavatseb MKM osta uued laevad Hiiumaa liinile Euroopa Liidu abirahaga. Ehitamisega plaanitakse algust teha aastal 2014, mil Euroopa Liidus algab uus eelarveaasta. Kuna valitsuse tegevusprogrammis on ette nähtud ka Saaremaa püsiühenduse rajamisega edasiminek, siis kavatseb riik Leedolt kogu ta äri üle võtta, kirjutab Delfi.ee, viidates, et eelkõige on see halb uudis Leedo omanduses olevale Saaremaa Laevakompaniile, kes on just värskelt valmis saanud uued laevad Väinamere liikluse tarbeks. SLK leping riigiga kestab aastani 2016.

SLK juht Tõnis Rihvk ütles Saarte Häälele, et ei soovi ministeeriumi plaane kommenteerida.

Print Friendly, PDF & Email