Läbi elu koolitaja-nõustaja (1)

Läbi elu koolitaja-nõustaja

NII SEE ALGAS: Pulmapilt aastast 1986. Valdek Kraus võttis Leonora naiseks ja tõi Saaremaale. Leonora kui psühholoog on seda meelt, et naine peabki mehele järgnema, muidu ei ole perekond tugev.
Foto: Erakogu

Kui Leonora Kraus oma elulugu jutustab, jääb kõrvu üks sõna – koolitaja. Tema elu esimene töö oli õpetajaamet koolis, edasi tulid kõiksugu koolitamised-nõustamised juba kõrgemal tasemel. Saaremaal sai tast esimene eraettevõtjast koolitaja ja nüüd teame, et see tubli naine juhib Saaremaa õppekeskust.

“Minu vanavanaisa oli Viljandimaal parun ja vanavanaema teenija,” alustab Leonora Kraus oma meenutusi lapsepõlvest. Parunihärral olnud väljaspool abielu oma teenijaga kaks poega ning vastutustundliku mehena kindlustas ta materiaalselt mõlema vallaspoja elu.

Üks poeg sai koolihariduse, temast tuli pankur. Teisest pojast tegi ta põllumehe, ostes talle Sankt- Peterburgi lähedale tüki maad. See mees oli Leonora vanaisa.

Leonora ise on pärit Valgamaalt. Ta kodu oli Sangastes, ema-isa lihtsad maainimesed. Isa tegi kolhoositööd, ema toimetas kodus. Nora (nii kutsuvad teda lähedased ja sõbrad) oli pere viiest lapsest noorim.

Isa oleks tahtnud miljonär olla

Leonora sõnul oli tal õnnelik lapsepõlv. “Ma ei mäleta, et meil oleks puudust majas olnud. Aga tööd tehti hullu moodi.” Kolhooside aegu tuli ju päeval kolhoosipõllul rühmata, oma koduseid töid tehti hilja õhtul.

Leonora sõnul tassinud nad vargsi, õhtul pimedas heina koju… Isa võttis kartuleid hilisõhtul, latern vaoveerel valgust näitamas.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email