Saaremaa põllumehed ostavad uut põllutehnikat (2)

Saaremaa põllumehed ostavad uut põllutehnikat

Foto: Sander Ilvest

Sarnaselt ülejäänud Eestiga on ka Saaremaa põllumeestel tekkinud uuesti võimalused ja julgus soetada uusi traktoreid ja põllutööriistu.

Esmaspäeval käis mandril uue traktori järel Orissaare Tüütsi talu peremees Aare Aljas (pildil), kes ostis noortaluniku toetuse abiga John Deeri 6830 Premium-traktori. Aljase sõnul lähtus ta valiku tegemisel traktori võimsusest, mis olemasolevate haakeriistadega toime tuleb.

John Deeri ostmine oli mõistlik ka traktori hooldust silmas pidades, kuna taluniku vend Aavo Aljas kasutab sama tehase toodangut. Pärast traktori kojutoomist tegi noor talunik koos ümberkaudsete talunikega ka tagasihoidlikud liigud, kus maameeste kombe kohaselt iga ratta peale pisut hundijalavett valati.

Aare Aljas märkis, et majanduskriisi tõttu tekkis tehnika ostmises mõneks ajaks paus, mis praeguseks näitab aga lõppemise märke, sest toodangu hinnad on lootustandvad. Mees tahab isegi tehnikat veel juurde osta, näiteks oleks kindlasti vaja üht niidukit.

John Deeri tehase toodangu müügiga tegeleva Stokkeri põllumajandustehnika divisjoni direktor Taimi Margus ütles Saarte Häälele, et võrreldes eelmise aastaga tõusid ettevõtte müüginumbrid esimeses kvartalis kaks korda. Samas ei saa Marguse hinnangul esimese kvartali põhjal veel väga suuri järeldusi teha, täpsemad arengud näitab ära aprilli ja mai läbimüük. Siiski on põllumajandustehnika müük võrreldes 2010. aastaga kõvasti edasi läinud, kinnitas Margus, kelle sõnul on Saaremaal müüdud sel aastal juba neli John Deeri traktorit.

Selle nädala Maaleht kirjutas, et traktorite müük on kolme esimese kuu arvestuses tõusnud masueelsele tasemele. Kõige enam on müügiks läinud sellised tuntud kaubamärgid nagu New Holland, Valtra ja John Deer.

Print Friendly, PDF & Email