Kesklinnas laieneb kiirusepiirang (33)

Kesklinnas laieneb kiirusepiirang

ALA LAIENEB: Kiirusepiirangu ala Kuressares laieneb, abilinnapea Kalle Koov näitab skeemi, kus on näha kõige optimaalsem lahend. Senine piirivalvemaja ees olev märk tõstetakse bussijaamale lähemale.
Foto: Egon Ligi

Mitmete linnakodanike arvates sõidavad autod Kuressaare kesklinnas liiga kiiresti. Politsei hinnangul aga liigne kihutamine kesklinnas probleemiks ei ole. Sel suvel laiendatakse Kuressaare kesklinna 30 km/h kiirusepiirangu ala, mis linnajuhtide sõnul peaks liiklust rahustama ja muutma kesklinna veelgi turvalisemaks.

“Iseenesest haaraks see eelkõige vanalinna kitsamate tänavate piirkonna, oleks üpris üheselt mõistetav, rahustaks liiklust (kiiruse osas) kesklinnas ja kesklinnaga piirnevatel tänavatel,” rääkis Kuressaare abilinnapea Kalle Koov kiirusepiirangu ala laienemisest. Laiendamise eesmärk on eelkõige liiklusohutus ja turvalisus tänaval liiklemisel.

Koovi sõnul saab ühes piiranguala laiendamisega korrastada ka märgimajandust. Kiirusepiirangu ala laiendamist linnas arutas liikluskomisjon aprilli algul. Seda on arutanud ka linnavalitsus ja liikluskomisjoni otsuse heaks kiitnud ning abilinnapea sõnul see erilisi täiendavaid väljaminekuid kaasa ei too. Täiendavalt on vaja paigaldada vaid kuus paari märke.

Varem on linnas liikluse rahustamiseks paigaldatud tõkend Lossi tänavale ja eelmisel aastal kasutati esmakordselt punast joont teel, mis paraku aga talvega ära kulus. Kui nüüd uus ala on lõplikult paigas, siis maalitakse sõiduteele ka tähelepanu tõmbavad jooned, lubas Koov.

Kiirusepiirangu ala laiendamine ei kaota aga ära kesklinnas kihutajaid, sest kõik sõltub ikkagi liikluskultuurist. Abilinnapea märkis, et piirangutega tuletatakse vaid meelde, et läbi kauni Kuressaare kesklinna ei pea kihutama ega ruttama. “Valides liiklemiseks kesklinna, peaks sul olema selge, et valid nauditavate vaadetega, rahvarohke tee,” sõnas Kalle Koov.

Saarte Häälele on inimesed kurtnud, et kevade saabudes on kesklinna jõudnud ka kihutajad, kes ei arvesta jalakäijatega juba praegu. “Üks päev pidi mul varbad maha sõitma,” teatas Saarte Häälele murelik linnakodanik. Teine väitis, et juht ei saanud ülekäiguraja ees õigel ajal pidama.

Politsei- ja piirivalveameti Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vahteri sõnul kontrollib politsei sõitvate autode kiirust ka kesklinnas nagu muudelgi teedel. ”Liiklusrikkujaid ja sealhulgas kiiruseületajaid on kesklinnas politsei huviorbiiti sattunud küll, kuid nad on saanud ka karistada,” kinnitas Vahter, lisades, et liiklusrikkumisi kesklinna piirkonnas tuleb ette ikka, kuid kihutamine politsei jaoks terav probleem ei ole.

Vaata laiendatud piiranguala kaarti.

Print Friendly, PDF & Email