Kuressaare turul võttis esimesena koha sisse Jaan Aasel

Kuressaare turul võttis esimesena koha sisse Jaan Aasel

Foto: Egon Ligi

Nagu viimastel aastatel tavaks alustas ka sel kevadel Kuressaare turu omakasvatatud saaduste letil esimesena kauplemist Valjala lille-, kurgi- ja tomatikasvataja Jaan Aasel.

Praegu põhiliselt lille- ja tomatitaimedega kauplev Aasel rääkis, et kõige minevam kaup on hetkel võõrasemad, kuid üldiselt on läbimüük seni olnud väike ja piirdunud mõnekümne euroga päevas. “Mõni ostja ikka liigub, aga paremad ajad algavad mais,” sõnas turumüüja.

Päris uusi sorte Aaselil pakkuda ei ole, kuid vastutulekuna inimeste soovidele võib sel aastal lettidelt leida lisaks valgetele ka siniseid bakoopasid, samuti on uutes värvitoonides petuuniaid.

Eurole üleminekuga seoses on Aasel ka pisut hindu kohendanud. Kui ta möödunud aastal müüs näiteks võõrasemasid hinnaga 12 krooni tükk, siis sel aastal on võõrasemade hind 70 senti ehk siis 10,95 krooni. Seevastu tomatitaime hind on pisut tõusnud. Eelmisel aastal maksis tomatitaim 10 krooni, sel aastal aga 70 senti ehk 10.95. “Tegin kiriku keset küla, et mitte kopikatega jamada,” põhjendas Aasel.

Valjala aiandipidaja rääkis, et tema ostjate hulgas on palju püsikliente, kes teda juba ka linnavahel ära tunnevad. Ostjaid jagub mehele üle terve Saaremaa, vahel on läinud kaubategemiseks ka välismaalastega, näiteks eelmisel nädalal ostsid lätlased võõrasemasid.

Print Friendly, PDF & Email