Kättemaks ema solvamise eest viis kohtusse

Kuressaare kohtumajas seisis kohtu ees 25-aastane Aleksandr, kes 2009. aastal tungis koos kaaslastega Kuressaares ühte Smuuli tänava korterisse ja peksis ukse avanud noormehe läbi, arvates, et too oli tema ema trepikojas pooliku viinapudeliga visanud. Sõbra asemel peksa saanud mees sai marrastuse ja lahtise peahaava.

Kohtu ette viinud sündmuste ahel sai alguse 12. augustil, kui ühes Smuuli tänava üürikorteris pidutsesid noored, nii et naabrid olid peolärmist väga häiritud. Trepikoja elanikud teatasid lärmakatest noortest korteriomanikule, kes saabus kohe korda majja looma. Seejärel hakkas üks noormeestest koju minema ja kohtas trepikojas meest ja naist, kellega läks sõnavahetuseks ja tõuklemiseks. Purjus noormees viskas naist pooliku viinapudeliga, mis tabas elektrikilpi.

Nädal hiljem tarvitas nimetatud naise poeg Aleksandr Diva klubis alkoholi. Seejärel otsustas ta minna ja küsida, miks noormees oli tema ema visanud, ja anda noorukile õpetust. Baarist võttis ta kaasa neli tundmatut meest, kelle isikut ei õnnestunud ka uurijatel tuvastada, nad läksid kannatanu ukse taha ja helistasid uksekella. Nii kui korteri elanik ukse avas, sai ta rusikahoobi näkku. Seejärel hakati teda peksma nii käte kui ka jalgadega. Üks peksjatest haaras laualt klaasi ja lõi sellega kannatanule pähe lahtise haava.

Peks lõppes siis, kui sissetungijad said teada, et viinapudeliga oli Aleksandri ema visanud hoopis kannatanu külaline. Rusikakangelased, kes olid peksnud vale meest, lahkusid korterist kiiresti. Kannatanu kutsus kiirabi, mis viis ta haiglasse. Peahaav vajas nelja õmblust. Prokurör küsis varem kriminaalkorras karistatud Aleksandrile kaheksa kuu pikkust vangistust tingimisi 18 kuu pikkuse katseajaga. Kaitsja palus kohtualusele mõista võimalikult kerge karistuse. Kohus langetab otsuse 5. mail.

Print Friendly, PDF & Email