Saaremaa piimatööstus ostab uued või- ja juustuliinid

AS Saaremaa Piimatööstus sai juustupiima esmase töötlemise liini ning või tootmis- ja pakendusliini ostmiseks PRIA-lt 588 390 eurot toetust.

“Kuna meil on võimasin praegu 27 aastat vana ja pakendaja ka Nõukogude ajast, siis oleme sunnitud neid uuendama,” ütles AS-i Saaremaa Piimatööstus juht Andi Saagpakk, kelle sõnul on investeeringu eesmärk tagada ettevõtte püsimine konkurentsis.

Uue juustupiima liiniga käib kaasas ka baktofuug, mida Saaremaa tööstuse praegusel eeltöötlemise liinil ei ole. Baktofuug puhastab piima ja tagab, et juust kääriks õigesti, selgitas Saagpakk. Kokkuvõttes muudab uus liin Saaremaa juustu kvaliteedi stabiilsemaks.

Pärast uute seadmete käivitamist muutuvad Saaremaa või paki mõõtmed ja kuju, mis Saagpaku sõnul ei jää tarbijal kindlasti märkamata. Uued Lääne-Euroopast pärit tootmisliinid loodetakse tööle saada aasta lõpuks.

Saaremaa piimatööstus saab toetust uute tootmisliinide ostmiseks ja paigaldamiseks põllumajandustoodetele ja mittepuidulistele metsasaadustele lisandväärtuse andmise investeeringutoetuse meetme alt (MAK meede 1.6).

Print Friendly, PDF & Email