Reet Härmat õpetas Kuressaare gümnaasiumi neide meikima (1)

Reet Härmat õpetas Kuressaare gümnaasiumi neide meikima

KUNSTNIK JA MODELL: Reet Härmat ja Liisel Nelis.
Foto: Madli-Maria Naulainen

Neljapäeval esines KG aulas kooli vilistlane, Eesti üks tuntumaid meikareid, Nasvalt pärit Reet Härmat loeng-koolitusega “Sissejuhatus meigimaailma, kevadsuvised trendid 2011”.

“Väga hästi läks, kõik kuulasid huviga, poisid ka,” rõõmustas Reet Härmat telefonis, olles tagasiteel Tallinna. KG-s rääkis Reet meikimise põhitõdedest. Koolituse lõpus said soovijad kaasa Reeda poolt paberile pandud õpetuse, kuidas teha õhtumeiki: kuidas ja millest alustada ning mis järjekorras kõike teha. “Tähtis on see, et teeksid kõik etapid korralikult ära, siis on tulemus püsiv ja on selline tugev,” rõhutas Reet Härmat.

Küsimusele, kui oskuslikud tundusid Saaremaa noored meikimise alal olevat, vastas ta, et tema meelest on noored vägagi teadlikud. “Vaatasin – nii kui palju kui silm publikut haaras –, et kõigil oli väga korras näonahk, kulmud korras.

Hästi heas korras ja ilusad näod paistsid vastu,” kiitis ta noori, lisades, et mis talle eriti meeldis, oli see, et näod ei olnud üleliia meigitud. “See ülemeikimine on suur viga, mida tehakse. Peabki olema selline loomulik ilu. Kui sa oled noor, siis sa tegelikult särad ise, ei ole vaja kuhjaga värvi lisada. Võib vaid lihtsalt rõhutada veidi,” soovitas ta.

Reet Härmat näitas ka publiku seast valitud modelli peal ette kevadise kergema ja värvilise meigi. Selle kohta, mis vanuses võiks hakata meikima, arvas Reet, et tänapäeval võiks see vanus olla 16. “Noortel mõjuvad hästi värvilised ripsmetušid, mis annavad ka kohe sellise kihvti tulemuse,” sõnas ta.

Kuressaare gümnaasiumi õpetaja Madli-Maria Naulainen ütles, et õpilastele oli meigikoolitus väga huvitav. “Terve hulk tüdrukuid kogunes veel lõpus huviga Reet Härmati ümber ringi, uurimaks mitmesuguseid pisiasju ja tooteid, mida meikar kasutas. Poisid ei suutnud küll tüdrukute entusiasmi päris sama palju jagada, aga olid siiski tublid kuulajad,” rääkis ta.

Naulainen lisas, et õpilased saidki ennekõike ülevaate meikimise alustest ja näpunäiteid näojoonte esiletoomiseks ning muidugi vajalikke kevadise meigi nippe. Lisaks paljastati neile väikesi meikimissaladusi, mis lasevad sul lihtsate nippide abiga välja näha nagu ajakirja kaanetüdruk – näiteks kleebiti pärisripsmetele veidi kunstripsmeid, et need pikemad välja näeks jne.

Reet Härmat töötab hästi paljude meigibrändidega. Tal on palju erakliente, samuti teeb ta koostööd erinevate ajakirjade ja teleprojektidega jpm. Praegu on tal näiteks Tallinnas koos õde Loorega käsil 6-päevane meigikoolitus tulevastele meikaritele. Kuressaare gümnaasiumi loeng-koolitus toimus sotsiaalteaduste ainenädala “Muna õpetab kana” raames.

Print Friendly, PDF & Email