Kirik annab oma osa Kudjape surnuaiast üle linnale (1)

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) Kuressaare kogudus otsustas anda Kuressaare linnale tasuta üle seni kogudusele kuulunud maaosa Kudjape surnuaiast.

Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle Koovi sõnul on koguduse otsus oodatud ja tervitatav, sest loob eeldused Kudjape kalmistu ajakohastamiseks ja arendamiseks. “Linn on Kudjape kalmistut hooldanud ja majandanud aastakümneid. Selged maaomandisuhted loovad eelduse kalmistu jätkuvaks korrastamiseks ja perspektiivseks laiendamiseks,” märkis Koov.

Kudjape surnuaia valminud detailplaneering näeb ette selle perspektiivse laienduse. Laienduseks vajaliku maa omanik on riigi ja Kaarma vallavalitsuse kõrval seni olnud ka EELK Kuressaare kogudus, kes on nüüd Kudjape kalmistu arengu huvides langetanud otsuse see maa linnale võõrandada. Maa omandamisega seotud tegevust on linnavalitsus juba ette valmistama asunud ning tuleval aastal alustatakse ka uue matmisala ettevalmistustöid.

Saarte Hääl kirjutas umbes aasta tagasi sellest, et hakati koostama lähteülesandeid Kudjape kalmistule kabeli ehitamiseks. See, et kirik on nüüd otsustanud maalapi linna kasuks võõrandada, annab kabeli valmimise osas taas suuremat lootust. Kalmistu detailplaneering näeb linna pressiesindaja Silver Saluri sõnul muuhulgas ette ala, kuhu saaks ehitada uue kabeli ja tulevikus ka krematooriumi.

“Kinnitust, et see lähiaastail juhtuda võiks, täna veel anda ei saa, sest linnal puuduvad selleks paraku vahendid,” nentis Saluri. Samas lisas ta, et kui avanevad võimalused saada projektitoetust, võib lähiaastail selles osas arenguid siiski olla. Eelkõige aga valmistatakse ette matmisala laiendamist.

Print Friendly, PDF & Email