Teele rokib staarisaates edasi (fotod) (41)

Teele rokib staarisaates edasi (fotod)

ROKIB TÄIEGA: Kohtunikud Mihkel Raud ja Maarja-Liis Ilus ütlesid, et Teele oli laval omas elemendis.
Foto: Raul Vinni

Kui Teele Viira “Eesti otsib superstaari” esimeses finaalsaates lavale astus, hakkas sealt seni kostnud ballaadide või muidu lüüriliste laulude asemel tulema rasket rocki. Lümanda neiu oli taas omas elemendis. Ja see viis tema ka edasi, nüüdseks juba 9 parema hulka.

“Ma olen siiras,” kinnitas Teele Viira Saarte Hääle ajakirjanikule pühapäeva õhtul kell pool 11 Eesti Televisiooni 4. stuudios, kus superstaarisaate lava ja muud kola juba kokku pakiti. See kinnitus kõlas tema suust, kui tuli jutuks kohtunik Rein Rannapi märkus, et Teele mängib veidi üle. Mihkel Raud ja Maarja-Liis Ilus seevastu ütlesid, et Teele ongi omas elemendis ja see ongi hea.

Ei ole favoriit

Esimesena edasipääsemisest teada saanud Teele sai pärast salvestust mitmeid kallistusi ja väikesed tüdrukud nuiasid autogrammi. Kui ta leidis hetke, et maha istuda, tunnistas, et andis endast 180 protsenti. “Ma lähen lugudesse nii sisse,” rääkis Teele.

Edasipääsus ta oma sõnul kindel ei olnud. “Iial ei tea, mida publik võib arvata,” märkis ta ja lisas, et see, et teda on mõnel pool favoriidiks nimetatud, võib hoopis kätte maksta ja panna inimesed teiste poolt hääletama. Ise ta ennast favoriidina küll ei tundvat. Teele lisas veel, et teisi osalejaid proovides kuulates tundub hoopis, et oled ise ikka kehvake.

Taritu memmed vaatavad

Olgugi et superstaarisaade on laulusaade, paneb asjad paika ikkagi telefonihääletus. Seda, kas helistati seepärast, et laulja on naaber, klassivend, sõbranna endine peika või laulab lihtsalt hästi, teada ei saa. Kindlasti on suur osa siiski häältel, mis antakse Teelele kui saarlasele.

“Ma ei oleks uskunud, et Saaremaalt nii palju toetust tuleb,” tunnistas Teele ise, et ei oleks selle pealegi tulnud, et talle nii palju pöialt hoitakse. Vanad tuttavad tulevad linnas vastu ja kallistavad ja avaldavad toetust ning muid selliseid toredaid juhtumisi on ette tulnud üsna tihti. Isegi Teele kodukandi Taritu memmed jätnud kuuldavasti oma pühapäevased koosolemised ära, et saaks omakandi tüdrukule teleka ees kaasa elada.

Ei lähe vastuollu

Esimesest finaalsaatest sai Teele edasi. Nüüd tuleb üle laulda veel kaheksa saates osalejat, et saada võitjaks. “Äge lugu tuleb valida,” arvas Teele ja kinnitas, et lauluvalik on ülimalt oluline. Seni on see tal õnnestunud, vaatamata sellele, et ta ei ole valinud nagu teised selliseid aegumatuid peavoolu hitte, vaid midagi omapärast.

Nii nagu pühapäevases saates kõlanud Soft Celli “Tainted Love”. Teele tõi paralleeli, et laulude valikuga on nagu sõprade valimisega, et kui ikka ei meeldi, siis sõbraks ei saa. “Ma ei taha endaga vastuollu ka ju minna,” arvas ta.

Superstaarisaates osalejad elavad kõik koos hotellis ja nädal kulub uue laulu ettevalmistamiseks. Teele ütles siiski, et kurnav see ettevalmistus pole. Kõik on positiivsed ja elu lõbus. “Meil on siin nagu spordilaager,” naeris ta ise kollast stressipalli mudides ja peopesal hüpitades.

Ning kui keegi arvab, et superstaarisaates on vaid glamuur, siis teadmiseks, et enne pühapäevast finaalsaadet istus Teele esinejate ruumi põrandal keset kingi ja riideid ja sõi kuskilt toodud valmistoitu. Rohkemaks aega ei jätkunud.

Print Friendly, PDF & Email