Loodusehuviline Maie Meius avas Raegaleriis näituse

Loodusehuviline Maie Meius avas Raegaleriis näituse

ÕNNITLUSED: Maie Meiust õnnitleb perekonnaseisuametnik Viive Nõmm.
Foto: Sander Ilvest

Eile õhtupoolikul avas Kuressaare Raegaleriis oma esimese ehtenäituse “Loodus hinges” SA Ülikoolide Keskus juhataja, bioloogiharidusega Maie Meius.

Lisaks Maie meisterdatud ehetele, põhiliselt kaelaehetele ja tagasihoidlikele kõrvaehetele, on eksponeeritud ka tema ülikooliaegse sõbratari, praegu Pärnus perearstina töötava Marju Pikneri portselanimaalingud ja Herkki Merila aktifotod.

“Oma ehete jaoks olen saanud inspiratsiooni loodusest ja neid vastavalt nimetanud, näiteks lillakat värvi kaelaehte nimi on “Kanarbikune”, roheline on “Samblane”, punane “Jõhvikavahune” jne,” rääkis Maie Meius Saarte Häälele, lisades, et eks teda looduseinimesena ka teatakse.

Maie sõnul kannavad helmekeed endas meie esivanemate uskumust, et helmekee kaitseb naisterahvast kurja eest. Kõige vanemad helmed on tehtud looduslikust materjalist. Näiteks Keeniast leitud munakoorest tehtud helmed arvatakse olevat kuni 3900 a vanad, pajatas Meius.

Oma esimesed ehted tegi Maie Meius lapsepõlves pihlakamarjadest – kas ka praegused tüdrukud neid teevad, ei osanud ta öelda. “Aga kuidas see ehete tegemine ise minu juurde tuli, see on pikk lugu. Mõned kohtumised nendega, kes ehteid tegid, äratasid minus huvi ka ise teha,” põhjendas ta ehete meisterdamisega alustamist. Ta lisas, et nüüd on neil väike õpiring, kus õpitakse uusi tehnikaid.

Ehteid teeb Maie Meius 2008. aastast ja 2009. a käis ta ka Saaremaa kunstistuudios kursusel. Tema sõnul läheb ühe kaelaehte meisterdamiseks viis tundi. Maie on teinud nn pusapärleid efektlõngale ja tamiilile, mis annab erilise “vahuse” efekti.

Lisaks erinevatele helmestele on ta kasutanud looduslikke karpide tükke, türkiisi, opaali, koralli jm. Tema kinnitusel võib internetipoodidest leida igasuguseid huvitavaid materjale. Rahvuslikus stiilis nn mummupärlite tegemiseks on ta aga kasutanud linast lõnga, nahka ja puitu. “Suviste linaste rõivaste juurde peaksid need hästi sobima,” arvas meister ise. Näitus on avatud 31. maini.

Print Friendly, PDF & Email