Kalle Laanet lahkus Keskerakonna juhatusest (23)

Kalle Laanet lahkus Keskerakonna juhatusest

OPONENT: Kalle Laanet eelmise aasta 28. detsembril Kuressaares GO spaas, kui Keskerakonna esimees Edgar Savisaar käis nn saarlaste mässu maha surumas.
Foto: Egon Ligi

Riigikogu liige Kalle Laanet, kes kogus viimastel riigikogu valimistel 2567 häält, lahkus Keskerakonna juhatusest.

Laanet leiab, et juhatus kannab vastutust erakonnale riigikogu valimistel osaks saanud kaotuse eest ning et erakonna ebaprofessionaalne juhtimine on viinud Keskerakonna tõsistesse rahalistesse raskustesse ja poliitilisse isolatsiooni.

“Tulemuseks on võimetus oma valijate huve kaitsta,” sõnas Laanet, kelle arusaamad erakonna juhtimisest on tema sõnul juhatuses ilmselges vähemuses.

“Ma ei saa nõustuda ebaprofessionaalse käitumisega, kus otsuseid tehakse pärast juhatuse koosolekut ning juhatuse liikmena pean neid lugema ajalehest, samas nende eest vastust kandma,” rääkis Laanet Saarte Häälele. Mehe arvates saab ta vastutada vaid siis, kui on olnud otsuste tegemise protsessi juures.

“Erakonda ma vahetama ei hakka, jään Keskerakonna liikmeks,” oli Kalle Laanet aga resoluutne. Eile pressile saadetud teates pareerib Laaneti väljaöeldut Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk. Erakonna aseesimehe suu läbi öeldakse, et juhatuse liikme vastutus on viia erakond korralise kongressini. Kui seda ei tehta, hoitakse vastutusest kõrvale.

Pressiteates süüdistatakse Laanetit ka passiivsuses. “Laanet pole vähemalt viimasel kahel aastal näidanud aktiivsust juhatuse töös ega osalenud koosolekutel, kus on arutatud tema poolt avalduses märgitud teemasid. Kahjuks ei viibinud ta ka juhatuse koosolekul, kus arutati valimisnimekirjade komplekteerimist, ega ka koosolekul, kus analüüsiti valimistulemusi,” loetleb Pukk, lisades, et Laanet on puudunud 2010. aastal ligi pooltelt juhatuse istungitelt ning käesoleval aastal ei ole ta osalenud kuuest juhatuse istungist neljal.

Kalle Laanetit paneb säärane passiivsuses süüdistamine pehmelt öeldes imestama. “Enamik minu puudumisi on tingitud olnud ametlikest riigivisiitidest,” sõnas nüüd juba endine erakonna juhatuse liige, kelle sõnul heidetakse talle ette hoopis aktiivsust. “Kui varem heideti mulle ette aktiivsust, siis nüüd annab pressiteade teada, et olen hoopis passiivne olnud.”

Kalle Laaneti asemel pääseb Keskerakonna juhatusse nüüd Jõgeva piirkonna aseesimees Andres Vään.

Print Friendly, PDF & Email