Ja punab maasikas… (3)

Ja punab maasikas…

EI OLE APRILLINALI: Selle aasta esimene punane maasikas ja tema perenaine Asta Vahter.
Foto: Sander Ilvest

See pole aprillinali. Kuressaares Tuulte Roosi kortermajas on aiandushuviline Asta Vahter saanud hakkama sellise imeteoga, et nopib aprillikuus oma toa kapinurgalt selle aasta esimese küpse maasika.

“Näe, kui ilus teine,” imetleb Asta. “Vaatasin sügisel, et jäid teised sedamoodi lume alla… Kahju hakkas. Panin kasti ja tõin tuppa sooja.” Maasikataimed on talve kenasti üle elanud ja õitsevad praegu ohtrasti. Ning üks maasikmari on juba täitsa suur ja punane.

Asta, kel Tehumardil aialapp, ütleb, et ootab juba kärsitult kevadet. Suures toas pürib uhkelt kõrgustesse kurgitaim, pisikesed kurgihakatised küljes… Kõik aknalauad on istikupotte tihedalt täis. Neid on siin-seal kapinurkadel ja laudadelgi. Ainuüksi tomatitaimi on ette kasvatatud täpselt 100.

“No mitut liiki ikka. Kõik, mis seemnepoes saada on. Mulle meeldib, siis on kasvuhoonesse ju nii huvitav minna,” räägib rohenäpust proua. “Mul on ploomtomatid, härjasüdamed, pirnikujulised… Väikesed ja suured, kollased ja punased.”

Sellest, kuidas Asta ühel suvel oma peenramaalt 106 suurt arbuusi korjas, saate lugeda neljapäeval, 21. aprillil ilmuvast Saarte Hääle lisalehest Aiakevad.

AIAKEVADES:
* Mida teha paksu lume üle elanud muruga
* Kuidas harida kahjustatud ilupõõsaid
* Kuidas kasvatada hiigelkõrvitsat, kultuurmustikat ja mis on frigomaasikas
* Mida põnevat pakuvad rohenäppudele tänavu poodnikud
* Ja palju muud põnevat

Print Friendly, PDF & Email