Üürnik ja omanik pöörasid tülli (10)

Üüriraha ette maksnud ja seejärel korteriperenaisega tülli läinud 77-aastane vanahärra visati korterist tänavale ning omanik keeldub raha tagastamast. Perenaine kinnitab, et ei ole mingit raha saanud.

“Olgu minuga juhtunud lugu kõigile õpetuseks,” märkis petta saanud üürnik Hiilan Kask. “Kui te üürite kortereid, siis ärge ilma lepinguta üürige,” hoiatab Kask kõiki inimesi, rõhutades, et kohe kindlasti ei tohi ka ettemaksu teha ilma allkirjata.

Vanahärra Kase sõnul sai ta petta Kuressaares Smuuli tänava korteris tuba üürides. Korteriperenaisega kokkuleppele jõudnud mees oli nõusettemaksuna tasuma kahe kuu üüri. Varsti pärast seda aga visati vanahärra välja ning süüdistati teda asjades, mida too enda kinnitusel teinud ei olnud.

“Ma ei ole tal esimene, kellega ta nii tegi,” kinnitas Kask, selgitades, et enne jõule läks tema kõrvalt toast samadel põhjustel välja üks noormees. “Hoiatus teile, üürnikud,” rääkis Hiilan Kask, kes abi saamiseks ka politsei poole pöördus, kus soovitati tal aga juhtum kohtusse anda.

Eile Hiilan kask veel täpselt ei teadnud, kas ta võtab kohtutee ette või mitte, kuid soovitas kõikidel inimestel, kes hakkavad Smuuli kandis tuba üürima korteris, kus perenaine ise elab köögis, mille uks on mitme lukuga lukustatud, olla ettevaatlik ning kindlasti kõik tehingud paberil vormistada.

“Ettemaksu ja raha ma ei ole võtnud,” kinnitas korteriperenaine Saarte Häälele, lisades, et võttis mehe üüriliseks selleks, et see teeks ära mõned tööd. Saarte Hääl on ka varem samas korteris tekkinud probleemist kirjutanud.

Kolm aastat tagasi üüris üks ema oma õppivale pojale samas korteris toa. Üüriraha ette saanud perenaine viskas ühel päeval üürniku asjad ootamatult trepikotta, nimetas poissi vargaks ja keeldus ettemaksuna antud üüriraha tagastamast.

Ka toona ütles korteriomanik, et üürnik tekitas talle hoopis kahju. Rikutud asju aga keeldus naine ajakirjanikule näitamast.

Print Friendly, PDF & Email