Salmel laulsid laululinnud

Konkurss-kontsert Salme Laululind 2011 toimus 9. aprillil Salme rahvamajas.

Lauluõpetaja Karin Pulk tõi publiku ja žürii (Laululinnu traditsiooni algataja aastast 1994 Aili Nuum, Salme põhikooli huvijuht Merle Sillavee, Laululinnu vilistlane Kaia Toompuu) ette 26 noort solisti nii lasteaiast kui ka Salme koolist.

Nii pika traditsiooni puhul ongi päris tavapärane, et kõik toimub nagu nööri mööda – helimehed ja abilised (Margus Lepik, Oliver Kilter, Mari Lepik) juba teavad, kuidas kellelegi mikrofone sättida.

Kontserti juhivad küll igal aastal uued inimesed – tänavu Uku Timm ja Rebecca Ilvik –, kuid neilgi on asjast ettekujutus olemas, publikupoolelt. Traditsiooni sisse kuulub ka igale solistile kingitav meene Laululinnu kruus (igal aastal erineva kujundusega, sel aastal kujundas kunstnik T. Prostang).

Žürii ülesandeks oli välja valida vanuserühmade parimad solistid ja kinnitada valla laululaste esindajate edasipääs Lääne-Saaremaa laululaste konkurss-kontserdile Rannalapse Laulud, mis tänavu toimub Kihelkonnal.

Paljude väga heade hulgast parimate valimine pole lihtne, mõne vanuseastme – 11-a soliste osales kokku 6 – puhul läks lausa vaidluseks. Aga vaidluses selgub tõde ja sel kevadel sai otsus siis selline.

Laululinnu traditsiooni eripreemiad Aili Nuumilt said Anett-Merili Moring, Matis Prostang, Keidi Rand ja Seidi Voogre. Noorim solist – 2-a Mia-Maria Poopuu. Parim 3-a – Pääsu Parrest, parim 4-a – Kädi Õun, parim 5-a – Triin Kilgas, parim 6–7-a – Roland Kreek. Kooli solistidest parimad: Liisi Kilgas (7–8-a), Viktoria Aljandi (9–10-a), Tuule Sadam (11–12-a), Teele Tilts (13–14-a), Liisi Ellik (15–16-a). Žürii eripreemia ja lähetuse Rannalapse Lauludele said veel Melani Koov ja Hedy Läets.

Ka publikul oli õigus oma sõna sekka öelda ning sel aastal kujunesid lemmikuteks (küll juba mitmendat aastat järjest) Kädi Õun ja Teele Tilts. Mõlematele on Salme vallavalitsuse poolt preemiaks pääse Saaremaa ooperipäevade lasteetendusele “Metsluiged”.

Kiidusõnu saab öelda lauluõpetaja Karinile huvitava repertuaarivaliku ja mitmete põnevate seadete eest – bäkilauljate kasutamine, samuti rütmipillide sissetoomine. Koduselt südamlik oli õekeste Triinu (solistina), Pääsu ja Liisi lauldud “Lepatriinu”, mida ema Mari Lepik kandlel saatis. Mari on samuti Salme Laululinnu esimese konkursi vilistlane ja tänaseks on tema peres kolm tublit laululindu, küllap ka kõige pisem õeke Auli juba lauluni jõuab – seda siis järgmisel kevadel Salme Laululinnul 2012.

Maire Sillavee

Print Friendly, PDF & Email