Kärla otsib konkursiga vallale meenet (1)

Taoline meenekonkurss, nagu nüüd välja kuulutati, on Kärla valla kultuurijuhi Virge Varilepa sõnul sealkandis täiesti esmakordne. “Oleme ka varem seda teemat arutanud, sest ikka on nii, et kui valda väisavad külalised, siis on probleem, mida neile mälestuseks kaasa anda, meenutamaks meie valda,” nentis Varilepp Kadi raadiole antud intervjuus.

Seega mõeldigi, et kuna järgmisel aastal on Kärla vallal tulemas juubel, siis oleks kena, kui saaks kohalikelt tegijatelt või miks mitte ka väljastpoolt valda, üle Saaremaa vahvaid ideid ja mõtteid, missugune meene võiks olla Kärla vallal.

“See meene võiks olla kohalikust toorainest, aga see ei ole muidugi ainuke tingimus. Kindel on see, et käsitööinimestel tuleb endal väga häid mõtteid, millest ja kuidas teha. Kindlasti võiks ja peaks saama sel tootel kasutada aga valla sümboolikat,” jagas Virge Varilepp mõningaid vihjeid meene valmistamiseks.

Valla kultuurijuhi sõnul oleks tore, kui meene jõuaks nendeni juba konkreetse esemena, aga kui õigeks ajaks päris valmis ei jõuta, siis piisab ka visuaalsest kavandist ja kirjalikest selgitustest. Konkursitööde esitamise lõpptähtaeg on 15. juuni ja need tuleb ise vallamajja kohale viia või kui need on idee- ja kavandivormis, siis võib saata ka postiaadressil Pargi 1, Kärla alevik.

Virge Varilepa sõnul valib võidumeene välja seitsmeliikmeline žürii, kuid kuna on kindel plaan teha laekunud töödest ka näitus, siis saavad kõik külastajadki Kärla valla meene valikul sõna sekka öelda. “Ma usun, et komisjon kindlasti arvestab ka elanike eelistusi,” tähendas Varilepp. Võidumeene tehakse avalikuks aasta lõpu poole ajakirjanduse vahendusel ja auhinnaraha jagatakse võitjatele välja 6. detsembril Kärla valla lipupäeval.

Meenekonkursile lisaks on Kärla vallas praegu käimas ka traditsiooniline valla fotokonkurss. “Põhiteema on sel ikka “Kärla vald, minu kodu”, aga kuna 2012. aastal on meil kaks väga toredat juubelit – Kärla vald tähistab oma 20. sünnipäeva ja meie koolihoone 100. sünnipäeva – ning sel kevadel oli meil ka lasteaia 45. sünnipäev, siis mõtlesimegi, et fotokonkursi kuulutame seekord välja hästi särava nime all “Kärla vald juubeldab”,” ütles Virge Varilepp.

Print Friendly, PDF & Email