Saare maavanema koht võib minna IRL-ile (11)

Juhul kui Isamaa ja Res Publica Liit jääb ilma Lääne maavanema kohast ja riigikokku läinud Neeme Suure (SDE) tühjaks jäänud koht antakse Reformierakonnale, saab järgmiseks Saare maavanemaks tõenäoliselt IRL-i liige.

Ametlikult võimuliidu poliitikud ja nende kõneisikud vangerdamisest ei räägi, küll on aga kuluaarides räägitud, et pärast Toomas Kasemaa ametiaja lõppemist saab Saare maavanemaks mõni Isamaa ja Res Publica Liidu poliitik.

“Valitsus ei ole maavanemate määramist arutanud ja kandidatuuri osas teeb valitsusele ettepaneku ikkagi regionaalminister siis, kui ta seda õigeks peab. Seega on täna ehk veel vara arutada isikute nimesid või nende võimalikku erakondlikku kuuluvust,” teatas Saarte Häälele eile Reformierakonna avalike suhete juht Silver Pukk.

Tegemist oli copy-paste’iga Läänemaa uudisteportaalile Läänlane.ee antud kommentaarist. Läänlane kirjutas eile, et IRL-i juhatus saatis läinud nädalal Reformierakonna juhatusele kirja, milles palub selgitust võimalikule stsenaariumile, et IRL jääb ilma Lääne maavanema kohast ning see läheb Reformierakonnale.

Print Friendly, PDF & Email