Maavanem kurjustab lennuametiga (1)

Maavanem kurjustab lennuametiga

OLUKORD POLE KIITA: Mõne päeva eest helikopteri aknast tehtud fotod näitavad ilmekalt, et praegugi koguneb sulavesi endiselt Ruhnu lennurajale.
Foto: Erakogu

Saare maavanem Toomas Kasemaa peab küüniliseks MKM alluvuses oleva lennuameti seisukohta Ruhnu lennuraja ohutuse osas, et nad ei oska anda hinnangut lennuraja ohutusele, sest nad ei teosta järelevalvet lennuki üle, mis sinna lendab.

“Sama hästi võib öelda, et lennuamet ei teosta järelevalvet Tallinna lennuvälja üle, sest seal maanduvad Lufthansa lennukid, mille üle lennuamet ei teosta järelevalvet,” oli maavanem nördinud. Ta tunnistas, et ei oska AS-i Tallinna Lennujaam ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) seisukohti lennuraja osas täpsemalt kommenteerida, kuid need on tema sõnul muutunud raja seisukorra parandamise osas tõrjuvamaks.

“Viimane kommentaar oli lennujaamalt, et nagu on teede lagunemine, nii on ka lennuraja lagunemine. Kuid vähemalt Saare maakonnas ei ole viimasel ajal ühistransporti korraldatud hädaabivahenditega nagu Ruhnus,” märkis Kasemaa. Reaalsus on maavanema sõnul see, et Ruhnu saarel on tegemist hädaolukorraga, kus elutähtsa teenuse osutamine on katkenud lennuraja halva olukorra tõttu.

Kasemaa sõnul tehti lennuraja katmisel plastikkattega omal ajal ehituslikke vigu ja rada rulliti ülejäänud lennuvälja profiilist madalamale. “Probleem lennurajaga jääb kestma, kui seda ehituslikult ei parandata. Lennurada vajab tõstmist või/ja paremat drenaaži,” on Kasemaa veendunud.
Maavalitsuse transpordinõunik Taavi Kurisoo ütles Saarte Häälele, et helikopteri märtsikuu lõpus tehtud kolm reisi läksid maksma 9925,46 eurot.

Praeguse seisuga on Ruhnu lennurada suletud 14. aprillini, kui palju reise kopteriga veel tuleb teha, pole seega teada. Operatiivsemat infot ajutiste kopterireiside kohta saab Anne Miksonilt telefonil 53 446 676. Viimati sai lennuk Ruhnu lennurajal maanduda 21. märtsil ning praegu jookseb seega neljas nädal, mil ajutisi hädapäraseid lende saarele teeb paar korda nädalas helikopter.

Print Friendly, PDF & Email