Uus meer Mati Mäetalu lubab hakata palku tõstma (16)

Uus meer Mati Mäetalu lubab hakata palku tõstma

MANTLIPÄRIJA: Urve Tiidus soovib õnne Mati Mäetalule, kes sai volikogu otsusega tema järeltulijaks linnapea ametis.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare linnavolikogu valis eile ühehäälselt Kuressaare uueks linnapeaks Mati Mäetalu, kes lubas oma kõnes muuhulgas võtta eesmärgiks ka selle, et linnavalitsuse ja linna allasutuste töötajate juba kaks aastat tagasi vähendatud palk hakkaks taas tõusma.

Kuressaare uus meer ütles Saarte Häälega vesteldes, et selle ühe prioriteedi võtmisega seab ta teadlikult surve alla nii ennast kui ka volikogu. Mäetalu märkis, et vahepeal on tulnud ju euro ja elukallidus on kindlasti tõusnud. Siiski tuleb see käik tema kinnitusel kavva võtta, sest muidu võivad nii mitmedki linnale vajalikud spetsialistid hakata vaagima võimalikku ametist lahkumist. Linnapea rõhutas, et kindlasti ei käi jutt ainult linnavalitsuse aparaadist, vaid kogu linnavalitsuse struktuurist, mis hõlmab 23 allasutust.

Vastutus, mitte privileeg

Volinik Toivo Aldi poolt linnapea kandidaadiks esitatud reformierakondlane Mati Mäetalu sai kõigi kohal viibinud 17 voliniku toetuse. Oma tutvustuskõnes ütles Mäetalu, et tema linnapeaks valimisega ei toimu võimuvahetust, vaid vahetuvad lihtsalt linnapea ja üks abilinnapea. Tema sõnul on Kuressaare üsnagi kindlal kursil ning see kurss oluliselt ei muutu. Jätkub säästlik ja tasakaalukas areng linnakodanike huvides. “Et oleks hea siin elada,” sõnas Mäetalu ja lisas, et kindlasti tuleb ka teha kõik selleks, et oleks hea ettevõtluskeskkond ja tekiks juurde uusi töökohti.

Peamiste punktidena, millele tuleb tähelepanu suunata, tõi Mäetalu lisaks linna allasutuste palgaküsimusele välja linna hariduselu juba alanud reorganiseerimise, Saaremaa Golfi temaatika, probleemide lahendamise välisrahastuste toel valminud ehitiste juures, erimeelsused Saaremaa omavalitsuste liidus. “Linnapeaks saamine on minu jaoks suur vastutus, mitte privileeg,” märkis Mäetalu enne hääletamist ja kinnitas volinikele, et on valmis asuma Kuressaare linnapea ametisse.

Mäetalu linnapeaks valimisega asus temast vabanenud kultuuri- ja haridusala abilinnapea kohale Tiina Talvi, kes alustab tööd 18. aprillist. Linnavalitsuse struktuuri muutuse poolt seoses Talvi tulekuga hääletas siiski vaid 14 volinikku. Kolm kohalviibinud Keskerakonna esindajat hääletamisel ei osalenud.

Tekk riigikokku kaasa

Pärast volikogu istungit toimunud endise linnapea, nüüdse riigikogu liikme Urve Tiiduse piduliku ärasaatmise kulminatsiooniks kujunes kogu linnavalitsuse ühislaul ja ühine head aega-lehvitamine. Endistelt kolleegidelt sai Tiidus, kes kandis revääril märki kirjaga “Olen saarlane”, mälestuseks Kuressaare panoraamfoto ja albumi piltidega ühistest hetkedest.

Maavanem Toomas Kasemaa andis Tiidusele üle maavalitsuse tänukirja ning linnavolikogu andis riigikogu liikmele kaasa “Kalevipoja” raamatu koos manuaaliga, kuidas seda riigikogu töös kasutada. Kaarma vald kinkis Urve Tiidusele teki ja padjad juhuks, kui riigikogus toimuvad öised istungid. Oma tänusõnad ütlesid ka Saaremaa omavalitsuste liit ja teised koostööpartnerid. Tiidus tänas omaltpoolt kõiki, kellega on aastate jooksul koostööd tehtud.

Print Friendly, PDF & Email