Kuressaare kordon kolis Roomassaarest kesklinna (1)

Politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri piirivalvebüroo Kuressaare kordon paikneb nüüdsest täielikult Kuressaare kesklinnas. Sellega lõpetati ka senine tegevus Roomassaare sadamas asunud ruumides.

Lääne prefektuuri vanempressiesindaja Kristi Kaisi sõnul kolis kordon Kuressaare kesklinnas asuvasse piirivalvehoonesse põhjusel, et seni oli kordon killustatud. “Kordoni efektiivsemaks juhtimiseks otsustatigi kõik osapooled kokku kolida. Piirivalve jääb Tallinna tänavale seniks, kuni valmib uus hoone Roomassaares,” selgitas Kais. Roomassaarde peaks üsna pea kerkima uus kordonihoone, kus on ruumid ka helikopterile ja lennusalgale.

Kais kinnitas, et piirivalve lahkumisega Roomassaarest sealne mereohutuse alane reageerimiskiirus ei vähene, kuna Roomassaare sadamas on jätkuvalt piirivalvelaev, mis on 24 tunni kestel valmis reageerima mereõnnetuste korral. “Samas ei ole vahet, kus laev parajasti asub, sest ühtmoodi reageeritakse kõikidele sündmustele, ükskõik millises piirkonnas sündmus toimub,” ütles Kristi Kais.

Print Friendly, PDF & Email