Naer on terviseks kõigile! (11)

Naer on terviseks kõigile!

TERETAMISHARJUTUS: Kogu südamest naeru pugistades teretavad teineteist juhendaja Signe Söömer Orissaarest ja tuntud itsitaja Sille Lapp.
Foto: Ivika Laanet

Kui möödunud kolmapäeval sattus mõni juhuslik jalutaja Valjala rahvamajast mööda minema, võisid sealt kostvad helid talle väga veidrad tunduda: naerulagin, itsitamine, kummalised häälitsused… Tegelikult oli kokku tulnud seltskond, kes tahtis saada uusi kogemusi ja teadmisi naeruteraapiast, mida jagas Signe Söömer Orissaarest.

Mida vanemaks me saame, seda vähem naerame, näitavad uuringud. Kui laps naerab päevas 300–500 korda, siis täiskasvanud inimene ainult 14–15 korda. Samas pole naerust mõjusamat vahendit, et vähendada stressi, valu ja väsimust. Praegu on naerujooga kogu maailmas tõusev trend, seda eelkõige just kontoriametnike seas, sest ei ole ju soliidne naerda, tehes näiteks miljonitehinguid.

“Jooga mõte on see, et harjutajad-mediteerijad püüavad põhiliselt saavutada võimalikult sügavat hingamist. Sest teadlased on välja selgitanud, et mida pikemalt ja sügavamalt me hingame, seda pikem on meie eluiga. Mida rohkem on inimene stressis, seda tihedamalt ta hingab ja seda vähem saab ta hapnikku,” rääkis Signe Söömer, kes on saanud teadmisi koolitatud naeruterapeudilt Helje Kasearult.

Eriti hea on tema sõnul inimorganismi juures see, et inimese aju ei tee vahet, kas inimene naerab tegelikult või ainult mängib seda. Ning naeruteraapia harjutused imiteerivad algset naermist. See omakorda annab meie kehale signaali, et meil on hea olla ja hormoonid hakkavad liikuma.

“Töökohas võib teha naeruharjutusi näiteks pauside ajal, kui muidugi töökaaslasi eelnevalt hoiatatud on,” kutsus Signe kõiki vahel iseenda tarbeks aega maha võtma. Signe sõnul peab inimene püüdma vabaneda kõikidest pingetest. Enamasti saab seda teha mingi tegevusega, näiteks minnes loodusesse, aga naeruteraapia hingamisharjutusi võib ka kodus teha.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email