Saarlased sattusid paradiisipuhkusel uputuse küüsi

Saarlased sattusid paradiisipuhkusel uputuse küüsi

MAAGILINE AUTO: Eile Koh Samui saarel tehtud fotolt paistab, et tänavate läbimiseks oleks tõepoolest vaja maagilisi sõiduvahendeid, mida silt tänaval reklaamib.
Foto: Olev Õun

Tai suuruselt kolmandale saarele päikesepuhkust nautima sõitnud saarlased pidid kogema suuri üleujutusi. “Puhkusepaketi asemel saime seikluspaketi,” ütles Saarte Häälele Kairi Uustulnd, kes oli koos perega Taimaale soojust otsima sõitnud.

“Me oleme Koh Samui saarel, mis ilusa ilma korral oleks tõesti paradiisisaar, kuid nädal aega on juba vihma kallanud ja see umbes Muhu-suurune saar on nüüd tugevalt üleujutuste küüsis,” rääkis Uustulnd. “Saare kaguosas oli tänavatel vesi koguni rinnuni, väga paljud teed muutusid läbipääsmatuks.” Tema sõnul mängivad uputuses oma rolli ka mäed, kust mahasadanud vihm kõik alla voolab.

“Täna (eile – toim) tundub olukord veidi paranevat, sest osa lende on saarelt siiski toimunud. Paar päeva oli lennuväli täiesti kinni,” lausus Uustulnd, kes loodab oma sõnul täna koos perega Bangkoki jõuda ja seejärel Eestisse naasta.

Uustulndi sõnul on nemad oma asukohas pääsenud suhteliselt leebelt. “Me saame siin liikuda, osaliselt sõidavad ka autod ning jalgsi pääseb ikka läbi. Või ujudes. Meil on vähemalt elekter,” kirjeldas Uustulnd kohapealseid tingimusi. Samas märkis ta, et teisel Eesti perel, kes oli kõrvalsaarel, nii hästi ei läinud. Sealt oli Koh Samuile pääsemisega probleeme ja ei töötanud ka telefonid.

“Meie hotellis on turvaline ja probleeme pole. Mängime kaarte, basseinis korvpalli, ujume, teeme trenni ja kui netiühendus on, siis vaatame Eesti lumiseid pilte. Meil on kõik hästi. Oleme näinud siin palju keerulisemaid juhtumeid,” rääkis Uustulnd ja lisas, et tuli just jooksmast. Seda tegi ta küll jõusaalis lindi peal. “Tänavatel on jooksmiseks liiga palju vett ja ujumiseks liiga vähe,” võttis Kairi Uustulnd olukorra kokku.

Suured üleujutused Tai lõunaosas on tapnud 11 inimest ja jätnud tuhandeid turiste puhkusesaartele lõksu, teatasid võimud kolmapäeval, kirjutab Delfi. Ilmateenistus lubab vihmasadude jätkumist ja võimalikke maalihkeid. Üle nädala kestnud ränkade vihmasadude tõttu on kannatanud ligi miljon inimest. Kümned tuhanded perekonnad on õhu- ja maismaatranspordist ära lõigatud, teatab Reuters.

Print Friendly, PDF & Email