Saaremaa tüdruk sattus Slovakkias bussiõnnetusse (täiendatud!)

Slovakkia suusabaasist naasev eestlaste turismigrupp sattus eile hommikul raskesse ahelavariisse. Avarii teinud bussis oli ka Kuressaare gümnaasiumi õpilane, kes oli suusareisil koos Pärnus elava Saaremaa juurtega neiuga.

Slovakkia uudisteportaali TASR andmeil juhtus õnnetus Dolny Kubini lähedal, kui killustikukoormaga raskeveok libises kurvis ja sõitis bussile küljelt sisse. Ränga avarii läbi teinud nooruke saarlanna kirjutas eile lõuna paiku oma Twitteri postitustes, et šokk üleelatust oli suur, kuna surmale oldi väga lähedal.

Suusareisijate buss oli tema sõnul täielikult puru ja neli reisikaaslast oli viidud haiglasse kontrolli. Neiu andmeil telliti turismigrupile uus buss, millega kodupoole liikuda, ning selle saabumist tuli sündmuskohal oodata väga kaua.

Saarte Häälele rääkis neiu eile õhtuhakul, et õnnetus juhtus hommikul kella 9–10 vahel ning pärast kella 17 viibisid nad endiselt sündmuskohal, kuna tekkinud olid suured ummikud – avarii läbi teinud sõidukeid üritati endiselt ära vedada, politsei suunas liiklust ümber ning asendusbuss ei pääsenud seetõttu ilmselt ligi.

“Päris täpselt ei saanudki šoki tõttu aru, mis juhtus, aga veok kihutas meie bussile sisse nii, et selle kruusakoorem vajutas bussi külje sisse,” selgitas tüdruk. Tema sõnul juhtus avarii täpselt kurvi peal, kus oli nii eraldi ohumärk kui ka 60 km/h kiiruspiirangu märk, kuid veoki sõidukiirus oli liialt suur.

Kuna klaasikilde oli bussi lömastunud külje tõttu õnnetuskohal palju, siis said reisijad tüdruku sõnul ka palju kriimustusi. Nii mõnelegi tuli teha ka õmblusi, kuid luid vähemalt tema teada keegi turismigrupist ei murdnud.

“Ma küll ei tea, kui adekvaatne see jutt mul praegu on, aga seda ma ütlen küll, et see oli meie jaoks ikkagi väga õnnelikult lõppenud õnnetus,” ohkas tütarlaps. Esialgsetel andmetel keegi raskelt vigastada ei saanud. Õnnetuse täpsed põhjused on selgitamisel.

Eesti saatkond Austrias võttis koheselt pärast teate saamist 31 eestlasest koosneva turismigrupiga Slovakkias Dolny Kubini lähedal juhtunud õnnetusest nendega ühendust, et neid abistada.

Välisminister Urmas Paeti sõnul oli saatkond eile ühenduses Dolny Kubini ja Trstena haiglatega, kuhu viga saanud eestlased viidi. “Eesti konsul selgitas välja nende vigastused ja pakkus abi,” lisas ta. Välisministri sõnul pakkus saatkond turismigrupile Eestisse tagasi jõudmiseks ka logistilist abi.

Print Friendly, PDF & Email