Paides tuleb teraviljafoorum

Eesti põllumajandus-kaubanduskoda kutsub teraviljakasvatajaid, -töötlejaid, teraviljaga kauplejaid ja teisi huvilisi teraviljafoorumile, mis toimub 30. märtsil Paide kultuurikeskuses.

Konverentsil “Teraviljafoorum 2011: teraviljakasvatuse optimeerimine” käsitletakse teravilja tootmise, töötlemise ja turustamisega seotud küsimusi. Räägitakse rahvusvahelisest teraviljaturust, mullaseirest ja mullaviljakusest, maaparandusest, toitainete bilansist ja väetamisest, kliimamuutustest ja uue eelarveperioodi meetmeist, teravilja omahinnast erineva struktuuriga ettevõtetes ja muudest aktuaalsetest teemadest.

Orissaare valla Olli-Välja talu peremees Aavo Aljas ütles, et osavõtt foorumist oleks vajalik, aga palju sõltub ilmast ja sellest, kas saab seltskonna kokku. Üldiselt on Valjala ja Orissaare teraviljakasvatajatel oma sõpruskond, kes üheskoos aktiivselt osaleb erinevatel infoüritustel, kasutades transpordivahendina Aavo Aljase väikebussi.

Aljase sõnul kordub foorumitel ja teabepäevadel suuresti sama info ja midagi revolutsioonilist kuuleb seal harva, kuid mälu värskendamiseks on üritused omal kohal. Teraviljafoorumilt ootavad viljakasvatajad eelkõige uudiseid sügiseste kokkuostuhindade kohta, aga mõistagi ei pruugi sellist infot täna omada mitte keegi.

Väljasõitude teine ja mitte vähem oluline mõte on tuua argipäeva vaheldust. Omavahel kokku saada ja pika sõidu kestel juttu puhuda. “Meil pole ju sellist kooskäimisvõimalust nagu kolhoosiajal, kui inimesed said nädala lõpus pika laua taga kokku ja sõid sülti,” selgitas Aljas.

Print Friendly, PDF & Email