Javicar/ SWE-7 alistas Rapla

Eesti korvpalli meistrisarja I liigas alistas Javicar/ SWE-7 pühapäeval kodusaalis Rapla KK /Stipend meeskonna 101 : 70.

Vältimaks ebamugavaid vastaseid, oli saarlastel vaja mäng võita 30 punktiga, millega kellassepa täpsusega ka hakkama saadi. Olgugi et poolajaks pea vajaliku vahega juhtides edu “vaid” paarikümne punktini sulada lasti.

Saarlaste treener Marko Ool märkis, et vahepealne mõõn oli arvatavasti tingitud psühholoogilisest survest, kuna mehed teadsid, et suurt võitu on vaja. “Vastane mängis ka agressiivselt,” nentis ta. Saarlaste parim oli Indrek Õunpuu 28 punktiga.

Vahegrupi mängud lõpetas Javicar/ SWE-7 tugevamas vahegrupis 5. kohaga. “Surnud ringis” edestati Raplat ja Tamsalut. Play-offi esimese ringi vastaseks saadi endale BC Kalev /G4S, kes lõpetas teises vahegrupis kolmanda kohaga. Marko Ool ütles, et otse veerandfinaali pääsemisest esimesena ilma jäänud Javicar/ SWE-7 meeskonna eesmärk on esmalt esimesest ringist edasi jõuda. See oleks saarlaste jaoks esmakordne.

Ool märkis, et põhieesmärk oleks ikkagi jõuda esiliiga nelja parema sekka. Treener rõõmustas, et meeskonna vormikõver on viimasel ajal läinud tõusvas joones. “Viimased kodumängud on väga head olnud,” tõdes ta.