Piraadikütid valmistusid Aafrikaks jäätükkide vahel (lisatud video!)

Piraadikütid valmistusid Aafrikaks jäätükkide vahel (lisatud video!)

1. SAARLANE: Meeskonna ainus saarlane on nooremseersant Marko Ots.
2. MEIE MEHED: Saaremaa politseinikud Veigo Väli juhtimisel harjutasid laeva kontrollimist.
3. TULD!: “Piraadikütid” tõrjuvad vaenulikku alust.
Fotod: 3x Raul Vinni

Automaadivalangud Veere sadamas, kus laevad pea kuu aega jäävangistuses olnud, ei tähendanud laevade hõivamist. Hoopis vastupidi. Piirivalvelaeva Valve oli oma kaitse alla võtnud laevakaitsemeeskond, kes tõrjus valangutega eemale kahtlaste kavatsustega lähenevat alust.

Kai ääres seisva Valve vasakule poordile keegi üle jää tegelikult ei lähenenud, seda nägi ette vaid stsenaarium maikuus Somaaliasse sõiduks harjutavatele sõduritele. Rühm tuli tegelikult Saaremaale lootusega pääseda merele ja mängida asju läbi reaalsemalt, kuid Veere sadama täitnud jää ja ebasoodne tuulesuund ei lasknud seekord merele minna.

Esimene Eesti laevakaitsemeeskond saarlasest ülema Rait Luksi juhtimisel saabub Somaa-liast tagasi täna. Uus kümnemeheline rühm, kes eile Veerel harjutas, suundub missioonile aprillis. Esmalt harjutatakse Prantsusmaal koos prantslastega ja siis minnakse juba Adeni lahe piirkonda.

Piraate ei püüa

Rahvasuus endale hüüdnime piraadikütid külge saanud laevakaitsemeeskond tegelikult piraate ei küti. Seda toonitas ka nüüdse rühma juht nooremleitnant Ivari Sarapuu.

“Meie eesmärk on tagada, et laev jõuaks punktist A punkti B,” selgitas Sarapuu, kelle juhtimisel hakkab meeskond osalema Euroopa Liidu missioonil “Atalanta” , mille ülesanne on Somaaliasse toiduabi transportivate aluste ning teiste Adeni lahes ja Somaalia ranniku lähistel liikuvate laevade kaitsmine. Kui piraadid on vaja kinni võtta, siis selleks on olemas teised meeskonnad, kes liiguvad näiteks kopteritel.

Meie meeste ülesannetest andsid selgelt aimu ka Veerel tehtud harjutused. Vaatlejad poortides, märguanne raketiga, et midagi on toimumas, meeste kogunemine vajalikesse kohtadesse, tulistamine. Lisaks harjutused laeva kontrollimiseks. “See laev on siin 24 meetrit, need laevad, mida me seal kaitseme, on 200 meetrit pikad,” märkis nooremleitnant Sarapuu, et päriselt sellised situatsioonid nii kompaktsed ei paista.

Ta lisas, et meeskonna üks ülesandeid on laevade kontrollimine. Ei maksa arvata, et Eesti poisid Somaalias kogu aeg vaid actionit teevad. Sarapuu sõnul täidab suurema osa ajast vaatlemine ja ootamine. Nooremleitnant Sarapuu kinnitusel mõjub ainuüksi nende kohalolek laeval võimalikele piraatidele hoiatava märgina. Ta tõi paralleeli tee ääres seisva politseiautoga, mida nähes ka paadunumad kihutajad hoo kohe maha võtavad.

Kui nüüdseks juba oma missiooni lõpetanud esimene laevakaitsemeeskond tegi koostööd sakslastega, siis edaspidi ollakse prantslastega mestis. Ivari Sarapuu tähendas, et nende rühmal on kindlasti juba kergem minna, kuna esimese rühma käest saadakse sealsete reaalsete olude kohta tarvilikku teavet.

Laevakaitsemeeskonda kuuluvate sõdurite hulgas on nii mereväe-, maaväe- kui ka eelneva Iraagi ja Afganistani missiooni kogemusega mehi. Meeskonnas ainus saarlane on nooremseersant Marko Ots.

POLITSEI SAI VÄLJAÕPET
Laevakaitsemeeskonna harjutusi olid jälgima ja kaasa tegema tulnud ka kohalikud politseinikud. Igapäevarõivastusest erinevalt endale vaat et märulipolitsei vormi selga tõmmanud neli politseinikku ja üks piirivalvur harjutasid laevakaitsemeeskonna jälgedes laeva kontrollimist.
Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter ütles, et laevade kontrollimine on ka osa nende tööst ja seega on taoline väljaõpe vajalik.

Print Friendly, PDF & Email